Özden: En önemli engelimiz mobbing

BPW Adana Başkanı Esra Özden, kadının iş gücüne katılımında en önemli engellerden birinin mobbing (psikolojik baskı) olduğunu söyledi.

Özden: En önemli engelimiz mobbing
banner686


banner625
Çalışma hayatında mobbinge maruz kalanların yüzde 60’ının kadın olduğunu belirten Özden, “Kariyer yapmak isteyen bir çok iş kadını mobbing engeline takılıyor. Üssü veya çalışma arkadaşından psikolojik baskı gördüğünü düşünen her kadının öncelikle mücadeleci olması şart. Ayrıca vakit geçirmeden  tıbbı ve hukuki destek almalarını öneriyorum” dedi.

Sadece kamuda değil özel sektörde de mobbing vakalarına sıkça rastlandığını belirten BPW Adana Başkanı Esra Özden, iş yerinde kötü davranışlarla karşılaşan kadınlara üst mercilere şikayet edin önerisinde bulundu.

BPW Adana Kulübü’nün Seyhan Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda Uzman Psikolog Şebnem Kartal, “Sözcüklerin Gücü” başlıklı sunum gerçekleştirdi. Psikoterapi romanı ‘Sarı Sıcak Bir Yolculuk’ ve öykü kitabı ‘Kağıt Kayıklar’ın yazarı Şebnem Kartal, edebiyat, psikoloji ve iş hayatı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Toplantıya BPW üyeleri ve üye adayları katıldı. BPW Başkanı Özden, yazar Şebnem Kartal’a teşekkür belgesi verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz