Zammı haklı çıkarmak için büyük çaba!

Büyükşehir Belediyesinin onayıya toplu taşımaya zam yapıldı. Zammı haklı çıkarmak için ise basın bülteninde atmadıkları takla kalmadı.

Zammı haklı çıkarmak için büyük çaba!
banner686
Toplu taşıma ücretlerine yüzde 12.5 oranında yapılan zamma karşın halen en düşük toplu taşıma ücretinin Adana’da olduğu bildirildi.
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 2010 yılından bu yana mazot ücretlerine yüzde 45 dolayında zam geldiği ve belediye otobüsü biniş ücretlerinde yeni bir düzenlemenin kaçınılmaz olduğu ifade edildi.
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
banner625
“2010 yılından bu yana mazot fiyatlarına yüzde 45 zam gelmesine karşın biz toplu taşıma ücretlerine uzun süre zam yapmamaya çalıştık. Ancak son olarak yüzde 12.5 oranındaki fiyat düzenlemesi kaçınılmaz oldu. Değerli Adanalılar bilmelidir ki, bu düzenlemeye karşın en düşük toplu taşıma ücreti halen Adana’dadır. Diğer büyükşehirlerdeki belediye otobüs fiyatları ile kıyaslandığında Adana’daki fiyatlar çok düşüktür. Belediye otobüsü biniş fiyatları İstanbul’da 1.95, Ankara ve İzmir’de 1.75, Bursa’da 1.85 ve Samsun’da 1.65 TL’dir. Ayrıca Adana’da bir saat içerisindeki ikinci binişlerden ücret alınmayacaktır. Sevgili hemşerilerimizin bu zorunlu fiyat düzenlemesi dolayısıyla bizi anlayışla karşılayacağını umuyoruz.”


Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2012, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz