Çocukları ve torunlarıyla bir araya gelmeyi bekleyen emekliler, bu bayramda kurban kesemediği gibi, ekonomi politikaları nedeniyle harçlığa dönen 3 bin liralık ikramiyesine mahkum edildi. Bayram tatilleri öncesinde maaşları ödenen emekliler bu kez bayramı sadece ikramiyeleri ile geçirmek zorunda kalacak.

Almanca İş İlanları ve Kariyer İmkanları Almanca İş İlanları ve Kariyer İmkanları

İkramiyelerini 10 Haziran’dan itibaren almaya başlayan emeklilerin maaşları, 15 Haziran’da başlayan ve 9 gün sürecek bayram tatili sonrasına kaldı. Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme takviminin belli olmasıyla beraber emekliler maaşlarının da bayramdan önce ödeneceğine dair açıklama bekledi. Ancak iktidar, bu bayramda memur, kamu işçisi ve emekli maaşı ödemelerine ilişkin herhangi bir düzenleme yapmadı. Yıllardır uygulanan politikalar sonucu oluşan ekonomik krizin faturası yine dar ve sabit gelirlilere çıkarıldı.

Memur emeklileri maaşları her ayın 15’inde, SSK emeklilerine tahsis numaralarına göre her ayın 17’si ve 26’sı arasında, Bağ-Kur emeklilerine de aynı şekilde her ayın 25’i ve 28’i arasında ödeniyor.

Editör: Murat BERHUN