Erasmus+ Programının, Erasmus+ projelerinin ve yararlanıcı hikâyelerinin daha görünür hale gelmesi, her kesimden Erasmus+ yararlanıcısının projelerinin sonuçlarını ve hikâyelerini paylaşması açısından 2017’den beri Avrupa Komisyonu’nun belirlediği tarihlerde kutlanan ErasmusDays etkinlikleri bu yılda da kutlandı. 2020 yılında Türkiye’de 656 etkinlik düzenlenmiş ve bu rakamla Türkiye, 84 ülke arasında en çok etkinlik düzenleyen ikinci ülke oldu.

İlki 2017 yılında düzenlenen "Erasmusdays – Avrupa Erasmus Günleri”, bütün ülkelerde ve Türkiye'de eş zamanlı etkinliklerle gerçekleşti. Çukurova Üniversitesi de bu etkinlikler çerçevesinde Erasmus programıyla gelen öğrencileri Adanalılarla bir araya getirdi.

ÇÜ Dış İlişkiler Birimi Erasmus Koordinatörlüğünce yürütülen Erasmus+ Hareketlilik Programlarının tanınırlığı ve Program kapsamında yürütülen faaliyetlerin görünürlüğünü artırmak amacıyla ErasmusDays Erasmus Günlerinin birinci gününde Adana Kadın Kooperatifleri Birliği ile ortak bir atölye çalışması yapıldı.

Erasmus+ Yükseköğretimde Bireylerin Öğrenme Hareketliliği ile Üniversiteye gelen yabancı  öğrenciler ve onlara yardımcı olan Türk öğrencilerin katılımıyla Adana'ya özgü yemeklerin tanıtımı yapıldı.

Erasmus Günlerinin diğer etkinlikleri ise Çukurova Üniversitesi Erasmus Öğrenci Birliği (ESN) temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen Erasmus öğrencilerine kültür turu ve yararlanan öğrencilerin deneyimlerini paylaştığı canlı yayında Erasmus tanıtımı oldu.