İYİ Parti Adana Eski İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu, parti tabanlarının, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı destekleyeceğini açıkladı. Yaklaşık bin kişinin katılımıyla Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen açıklamada; Adana’ya gece gündüz hizmet etmeyi kendine şiar edinen Başkan Zeydan Karalar’ı desteklemenin önemine değinen Göktürk Boyvadaoğlu, şunları söyledi:

“Aralık 2017 tarihinde partimizin Adana kurucu İl yönetim kurulu üyesi olarak başladığım siyasi hayatıma sırasıyla İl divan kurulu üyesi ve 5 yıl İl başkanı olarak devam ettim. İl başkanlığım sürecinde partimizin değerli üyeleriyle birlikte Adana il ve ilçelerinde gece-gündüz demeden teşkilatın tam desteği ve katılımı ile elimizden gelenin fazlasını yapabilme gayretiyle çalıştık. Ve bu süreçte parti üye sayımızı 4 binlerden 27 bin civarına getirdik. Temayül yoklamasında en yakın arkadaşıma 1253 oy fark atarak partili üyelerimizin oylarıyla 1. Sırada aday gösterildim. Ama maalesef hiçbir gerekçe gösterilmeden 3. Sıraya yerleştirildim. Oysa; Genel Başkan tarafından defalarca demokrasi gereği partili seçmenin vereceği karara saygı gösterileceği ve partili seçmenin oyuna sahip çıkılacağı söylenmişti. Buna rağmen küsmeden kırılmadan var gücümle arkadaşlarla birlikte seçimlerde çalıştım. Daha sonra yapılan parti içindeki tasarruflar beni ve partili arkadaşlarımı çok rahatsız etti. Ayrıca alınan kararlar istişare yapılmadan uygulamaya geçildi. İYİ partide emeği geçen tüm arkadaşlarıma buradan teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Göktürk Boyvadaoğlu ve Bir Kısım İYİ Partili "Zeydan Karalar" Dedi!

TOPLANMAMIZIN NEDENİ ZEYDAN KARALAR’A DESTEK
Burada toplanmamızın asıl sebebi 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli seçimlerde, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, önceki seçimde de İYİ Parti olarak desteğimizi verdiğimiz mevcut Başkan Sayın Zeydan Karalar' a yeniden tam destek verme kararımızı açıklamaktır…

Türk siyasetinin kırılma aşamasında üzerimize düşen bu tarihi görevde hem geleceğimizi, hem de gelecek kuşaklara borcumuzu ödemek, ahenkli bir siyaset için üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirmek adına çok sayıda üyemizle birlikte Sayın Zeydan Karalar' ı destekleme kararı aldık.

Göktürk Boyvadaoğlu ve Bir Kısım İYİ Partili "Zeydan Karalar" Dedi!
Tanık olduğumuz üzere her türlü zorluğa ve engellemelere rağmen Adana için gece-gündüz hizmet etmiş, gerçek bir Adanalı olan, ailece Adana'da ikamet eden, Adanalıya hizmet etmeyi kendisine şiar edinmiş bir adayı seçmek Adana'ya vefa borcudur… Bu borcu ödemek, şiarımız temiz toplum ve temiz siyaset
anlayışının beden bulması için siyaseten üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye hazırız…
Ortak aldığımız bu destek kararımızı kamuoyuyla paylaşıyor Sayın Zeydan Karalar' a başarılar diliyor, kararımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”