banner735

Azerbaycan ve İstihdam açıklaması

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, "İki Devlet, Tek Millet ülküsüyle kardeşimiz Azerbaycan'ın haklı davasında sonuna kadar yanlarındayız" dedi.

Azerbaycan ve İstihdam açıklaması
banner686

 Her ayın ilk haftasında gerçekleştirilen ve Türk-İş'e bağlı Sendika Başkanlarının katıldığı Başkanlar Kurulu Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar'ın başkanlığında yapıldı. Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarına başlattığı saldırı  sonrasında, Azerbaycan devletinin karşılık vermesini sonuna kadar desteklerini ifade eden Edip Gülnar, "Ermenistan 30 yıldır Azerbaycan topraklarını işgal ederek bölgede huzursuzluk çıkarmaktadır. Ermenistan'ın yaptığı bu alçakça saldırıyı kınıyoruz. Yüreğimiz Azerbaycan kardeşlerimizle birlikte atıyor. Hain saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, yaralılarımıza ise, acil şifalar diliyorum" dedi.

İŞ BARIŞI OLMSUZ ETKİLENİR

Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, çalışma hayatındaki sorunlara da dikkat çekti. Gülnar, "Çalışanların yüzde 87'isinin örgütsüz, yaklaşık yüzde 34'ünün ise, kayıt dışı olduğu ülkemizde bu sorunların çözülmeden çalışma hayatının esnek bir düzene geçilmesi iş barışını olumsuz yönde etkileyecektir" diye konuştu. Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin gündeminde Kovid-19 salgını sonrası ekonomik ve sosyal açıdan toparlanma ve olumsuz şartların ortadan kaldırılması bulunmaktadır. Çalışanlar açısından iş ve gelir güvencesi öncelikli konudur. İşsizliği önlemek ve istihdamı arttırmak için uygulanması öngörülen tedbirlerin işçilerin haklarını yeniden tartışmaya açmaması beklenmektedir. 2021-2023 dönemini kapsayacak Yeni Ekonomi Programı içinde yer alan tedbirlerin birisi de "İstihdam ile ilgili Politikalar ve Tedbirler" konusudur. Orta Vadeli programda, işgücü piyasasına ilişkin yapısal düzenlemeleri de içeren istihdam kalkınma paketinin hayata geçirileceği ifade edilmektedir. Esneklik konusu öncelikle işçi-işveren arasında sosyal diyalogla görüşülmesi gereken konular başındadır. Bu konuda bazı ortak ilkelerin ve ortak yaklaşımların belirlenmesinin önemi bulunmaktadır. Bunların başında da iş mevzuatında yıllardır var olan işçi haklarında geriye gidişin olmamasıdır. Kıdem tazminatı ve sosyal güvenlik haklarının korunması temel ilkemiz olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz