Karış, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek, yılbaşından sonra yapılacak zamların ve seçimler sonrasında beklenen ekonomik dalgalanmaların asgari ücretin alım gücünü ciddi şekilde etkileyeceğini belirtti.
Hamit Karış, yaptığı açıklamada, “İktidar, iğneden ipliğe her şeye zam yapmaya hazırlanıyor ve bu zamlar yılbaşında başlayacak. Ancak asıl ekonomik kasırga seçimlerden sonra kopacak. Dolayısıyla, bu 17.002 TL, dört ay sonra bugünün 7.002 TL'sinden daha değersiz hale gelecek. Yaşanacakları hep birlikte göreceğiz.” dedi.
Karış, hükümetin asgari ücret politikasını eleştirerek, “Belirlenen bu asgari ücret miktarı, gerçek enflasyon oranları ve yaşam maliyetleri düşünüldüğünde yetersiz. Hükümetin bu politikası, asgari ücretin sadece rakamsal bir değer olarak artırılmasını sağlıyor, ancak gerçek alım gücü artışı sağlamıyor.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı, hükümetin ekonomi politikalarını gözden geçirmesi ve halkın gerçek ihtiyaçlarını dikkate alarak daha adil ve sürdürülebilir bir ekonomi politikası izlemesi gerektiğini vurguladı.