Ramada Oteli’nde yapılan MHK Başkanı Hakan Küçükyılmaz, Kamil Dikici, Rifat Pala, Ayberk Dilmen ve Ziya Davaslıgil’in katıldığı toplantıda, eski Hentbol Hakemi ve Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adasokağı Kulüp Başkanı Alper Tunga Kalsın, Uluslararası Hakem Mehtap Şimşek, Seyhan Belediye Spor Kulübü Hentbol Takımı Sorumlusu Gürçin Can, Sarıçam Belediyesi Spor Kulübü Temsilcisi Zeynep Ayyıldız, Mersin Hentbol İl Temsilcisi Ayhan Sümer, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Menajeri Ozan Kaya, Antrenör Özgür İlmek, çevre İllerden Kulüp Yöneticileri, Hakem ve Gözlemciler de hazır bulundu.
Başkan Küçükyılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada Adana’yı çok önemsediklerini, bu nedenle ilk toplantıyı burada gerçekleştirdiklerini, uzun dönem Deplasmanlı Ligde oynayan ve diğer takımların korkulu rüyası olan Çukobirlik Hentbol Takımı’yla özdeşleşen, hentbol sevdalısı bir kent olarak gördüklerini söyledi.


Hakem ve gözlemcilerin sorunlarını ve çözüm yollarını yakından bildiklerini, sürekli arkalarında duran ve destekleyen Başkan Uğur Kılıç’ın liderliğinde Hentbol Ailesi için birlikte çalışacaklarını söyleyen Küçükyılmaz şöyle devam etti:
“Öncelikle hakem ve gözlemcilerin eğitimlerine büyük önem vereceğiz. Bu bağlamda eksikliğini hissettiğimiz her İl’de hatta büyük İlçe’lerde hakem kursları açacağız. İl Temsilcilerinin yanı sıra 13 pilot İl’de bölge temsilcileri de atayacağız. Yeni projelerimiz arasında ilk kez Engelli bireylerin masa hakemliği yapmasını sağlayacağız. Ayrıca yine ilk kez kadın gözlemciler için kurslar açacağız. Bütçemiz onaylandıktan sonra Lig hakemlerinin göreve uçakla gidip dönmelerini hatta gerekirse bir gün önce gidip dinlenerek maça çıkmalarını sağlayacağız. Ayrıca yıllardır ihmal edilen hakem ve gözlemci ücretlerini iyileştireceğiz. Yetersiz gördüğümüz Uluslararası Hakem ve Gözlemci sayısını artıracağız. Sporun paydaşlarıyla ilişkilerimizi geliştireceğiz. Yine ilk kez eski Uluslararası deneyimli hakemlerimizden yararlanarak, mentör uygulaması yapacağız. Hepsinden öte kırgınlık, dargınlık ve ötekileştirmeyi bitirerek, hentbol ailesi içinde birlik ve beraberliği sağlayacağız.”


KÜÇÜKYILMAZ’DAN ÖNEMLİ UYARILAR

MHK Başkanı Küçükyılmaz, hakemlerin oynanan oyunun güzelleşmesine, seyir ve heyecan düzeyinin yükselmesine katkısı olması gerektiğini, bu bağlamda hakemlerin oyun kurallarını sahada en iyi şekilde uygulamalarını istedi. 
Sonraki toplantıları Anadolu’nun değişik İllerinde yapacaklarını söyleyen Küçükyılmaz, gözlemcilerin daha etkin olmaları noktasında da uyarılarda bulunarak, Hakem ve gözlemcilerin lig maçlarında sağlık, güvenlik ve ambulans konusundaki şikayetlerinin çözümü noktasında çalışmalar yapacaklarını dile getirdi.


MHK’nin Adanalı üyesi Kamil Dikici; organizasyona destek veren Seyhan Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Adasokağı Kulübü Yöneticileri ve Ramada Otel yetkililerine teşekkür etti.
Toplantıda konuşan ve etkinliğe destek veren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Gökhan Sezer, Adana Valisi Süleyman Elban’ın özellikle tüm spor dallarının yanı sıra hentbole önem verdiğini, kendisinin eski basketbolcu, amcasının milli hentbolcu olduğunu belirterek, kentlerin tanıtımında sporun önemine dikkat çekti.
MHK toplantısında; Milli Takım ve Çukobirlik Hentbol Takımı antrenörlerinden Kazım Tekin, Celal Usta, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Kulüp Yöneticileri ve Hakem-Gözlemciler yaşadıkları sorunlarını anlatarak, çözüm bulunmasını istedi.