Yorum-Haber

Kadın muhtarlara yapılan şiddeti görmezden gelen Başkan Akay, kadın muhtarlara cinsel taciz-kadına şiddet yapan Başkan yardımcısı ile mahallesinde temizlik işi isteyen kadın muhtarı saat 22:00'den sonra arayarak hakaret ve tehdit eden müdürünü korumaya devam ederken ilginç bir adım attı. 

Kadınlara yapılan taciz-şiddeti görmezden gelen Başkan Akay kadınları ziyaret ederek adeta "günah" çıkartıyor. Ancak Başkan Akay, Kadınlara şiddet ve taciz eden yetkilileri bu toplantıya çağırmayarak doğru iş yapmış. Zira daha önce yaptıkları nedeniyle, kadınlarla tartışma potansiyelinin olduğu izlenimi oluşan Başkanın koruma altına aldığı kişiler toplantıda sıkıntı oluşturabilirdi. seyhan-akif-kemal-akay-kadina-siddet1

Bakalım, Kadın muhtarlara şiddet uygulayan kişileri koruyan Başkan Akay siyasi manevralar ve DEM'in desteğiyle yeniden aday gösterilebilecek mi?

Seyhan Belediyesi 9 Farklı Noktada Ücretsiz 4 Bin 734 Kurban Kesti Seyhan Belediyesi 9 Farklı Noktada Ücretsiz 4 Bin 734 Kurban Kesti

işte basına servis edilen haber. 

Not: Haberin içeriğinin çoğuna katılmamamıza rağmen, haberin kutsallığına saygı duyarak aynen yayınlıyoruz.

işte o haber...

BİLGE BAŞKAN HER GÜN BİR MAHALLEDE

 AKAY YENİBEY’Lİ KADINLARIN KONUĞU OLDU

Farkındalık yaratan hizmetlerle Seyhanlıların gönlünü kazanan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, halk buluşmalarını sürdürüyor. Her gün farklı bir mahallede yurttaşların evlerine konuk olan Akay, Yenibey mahallesinde Feride Pişkin’in daveti üzerine düzenlenen halk toplantısında Yenibey mahallesinin kadınlarıyla buluştu.

BEŞİKTEN MEZARA HER İHTİYAÇ İÇİN HİZMET VERİYORUZ

Mahallelilerin sorunlarını, ihtiyaçlarını, belediyeden hizmet taleplerini kendilerinden dinleyen Başkan Akay, yapılan ve yapılması planlanan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Her geçen gün ağırlaşan ekonomik koşullara bağlı olarak yaşam şartlarının zorlaştığını kaydeden Başkan Akay, fiyat artışları nedeniyle sosyal yardımların da artık çözüm olamadığına işaret etti. Belediyelerin beşikten mezara kadar insanların her türlü ihtiyacını karşılayıp, halkın sorunlarını gidermek için hizmet veren kurumlar olduğunu dile getiren Akay, belediyenin sunduğu sosyal desteklerin doğru kişilere ulaşabilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kadına Şiddetçileri Koruyan Akay Kadınları Ziyaret Etti!

BİZDE HERHANGİ BİR AYRIM YOK

Seyhan Belediyesi’nin hiçbir ayrım yapmadan hizmet alanındaki tüm yurttaşlara eşit bir şekilde hizmet verdiğini kaydeden Başkan Akay, gerçek ihtiyaç sahibi yurttaşların belediyeye bildirilmesini istedi. Akay, “Hizmet verdiğimiz çok geniş bir alan ve çok büyük bir nüfus var.  Gıda yardımlarımız var. Hem kadınlara yönelik özel ihtiyaç maddeleri hem temizlik maddeleri üretiyoruz. Çeşitli kuruluşlardan yardımlar da alıyoruz. Fizik tedavi, hasta bakımı hizmetimiz var. Tek yaşayan, temizlik yapamayan yaşlılarımızın ev temizliği yapıyoruz. Çamaşırlarını yıkayamayanların çamaşırını yıkarız. Bu tür ihtiyaç sahiplerini bize bildirmeniz lazım. Belediye sizin belediyeniz. Bütün vatandaş belediye nazarında eşittir. Bizde herhangi bir ayrım yok. Bizim için önemli olan ihtiyacı olan kişiyi bulmamız” dedi.

MUHTAR TİLHE’DEN BAŞKAN AKAY’A DESTEK VE TEŞEKKÜR

Başkan Akay’a hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Yenibey Muhtarı İsmail Tilhe, “Bilge Başkan Akif Kemal Akay, yıllardır Seyhan Belediye Başkanı olarak mahallelerimize üstün hizmet vermektedir. Onun döneminde çok farklı şekillendirilmiş hizmetlerle karşılaştık. Çok büyük hizmetleri oldu. Biz bu anlamda kendisine çok teşekkür ederiz. İnşallah bu seçim döneminde de yine başkanımızın uzun yıllar hizmet etmesini düşünüyoruz. Bu anlamda gönlümüz onunla beraberdir” diye konuştu.

Editör: Murat BERHUN