Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kozan’ın ardından Tufanbeyli ilçesinde de halkla, esnafla, muhtarlarla buluşup, sorun dinledi, dertleşti, çözüm önerilerini konuştu.  Tufanbeyli’de Bozgüney, Kayarcık, Çatalçam ve Doğanbeyli köylerini ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar’ı bölge halkı son derece sıcak şekilde karşıladı.

Tufanbeyli ilçe merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Başkan Zeydan Karalar, ilçede görev yapan muhtarlarla da bir araya geldi, mahalle ve köylerin sorunlarını, muhtarların talep ve önerilerini ilk ağızdan dinledi, yapılan ve yapılacak hizmetler hakkında bilgi verdi.

 Karalar, Tufanbeyli’de Halkla, Esnafla, Muhtarlarla Buluştu

Köylerde halkla son derece samimi bir ortamda buluşan Başkan Zeydan Karalar, şu ana kadar yapılan hizmetleri çoğaltacaklarını, belediyenin gün geçtikçe daha iyi hale gelen mali yapısıyla, hizmet sayısının ve kalitesinin artacağını, sorunların çözülüp, ihtiyaçların giderileceğini belirtti.

 Karalar, Tufanbeyli’de Halkla, Esnafla, Muhtarlarla BuluştuÖte yandan Tufanbeyli’de koyun, keçi ve arı yetiştiricilerine güneş enerjisi paneli dağıtımı gerçekleştirildi.

2022 yılında ilçelerde 1250 adet mobil güneş enerjisi paneli desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Zeydan Karalar, önceki yıl yapılan 500 adet güneş enerjisi paneli desteğinin ardından, mobil güneş enerjisi paneli ile buluşturulan üretici sayısının artırıldığını açıkladı.

 Karalar, Tufanbeyli’de Halkla, Esnafla, Muhtarlarla Buluştu

Kırsalda bir yandan su, yol ve diğer belediye hizmetlerinin aralıksız verildiğini, yanı sıra üreticinin desteklenmesine yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Zeydan Karalar, insanların yaşadıkları yerde ekonomik olarak güçlenip mutlu olmasını sağlamaya yönelik çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.