LEVENT BÖREK LEZZETİ DÜNYA’YA YAYILIYOR

1968 yılında Adana’da küçük bir seyyar tablada börekçiliğe başlayan Levent Tamtürk,Levent Börek” markasıyla, Türkiye’de 200’e ulaşan şube sayısının ardından Avrupa’da da 5 ülkede şube açıyor. Levent Tamtürk “Hollanda, Almanya, Belçika, Macaristan ve Polonya’da şube açmak için sözleşmeleri imzalandık. Aralık ayında açılışlarımız olacak. Amacımız ülke ekonomisine değer katmak ve yöresel lezzetlerimizi Dünya’ya yaymak.” dedi.

BÖREK LEZZETİ SEYYAR TABLADAN AVRUPA’YA ULAŞIYOR

1968 yılında birlikte çalışmaya başladığı babasından öğrendiği geleneksel su böreğini baklavayla birleştirerek kendine özgü bir lezzet oluşturan Levent Tamtürk, Adana’nın Yüreğir ilçesinde küçücük bir seyyar tablada başlattığı “Levent Börek” lezzetini şimdi Avrupa’ya taşıyor. Türkiye’de 200’e yaklaşan şubesiyle önemli bir istihdam yaratan ve ekonomiye katma değer kazandıran Levent Tamtürk, tablada başlayan “Levent Börek” lezzetinin artık Avrupa’ya taşınacağını kaydetti.

LEVENT TAMTÜRK “LEVENT BÖREK” HİKÂYESİNİ ANLATTI

8 yıl babası ile birlikte çalıştığını aktaran Tamtürk “Levent Börek” in tabladan, Avrupa’ya hikâyesini şöyle anlattı;

Babamın tarifiyle böreğin yapılışını öğrendiğim zaman bunu daha güzel yapabilmenin yollarını aradım. Önceki yıllarda su böreğinin üretiminde beyaz tuzsuz peynir kullanılırdı. Ben ise Adana’da kaşarlı su böreği yapan ilk kişi oldum. Üzerine koyarak, sürekli araştırarak ve müşterilerimin damak zevklerine uygun yenilikler yaparak “Levent Börek” lezzetini bu noktaya getirdim. 2018’de ise mağazacılıkta deneyimli bir grupla yaptığımız işbirliği bizi daha da büyüttü. Bugün Türkiye’de 200’e yaklaşan şubemiz ve yurt dışında Kıbrıs şubemizin ardından Avrupa’da Hollanda, Almanya, Belçika, Macaristan ve Polonya’da şubeler açmak için sözleşmelerimizi imzaladık, inşaat çalışmaları tamamlanma aşamasında. Aralık ayında tamamlanan şubelerimizin açılışını yapmayı planlıyoruz. Amacımız, ülke ekonomisine değer katmak ve yöresel lezzetimizi Dünya’ya yaymak. Oluşturduğum lezzetin sevilmesi, geniş kitlelere ulaşması benim için tarif edilemez mutluluk oldu.

“HER AN ÜRETİMİN TÜM AŞAMALARININ BAŞINDAYIM”

Börekte lezzete büyük önem verdiklerini aktaran Levent Tamtürk sözlerini şöyle tamamladı;

Böreğin lezzetinin korunması için tüm üretimi, Adana’daki tesislerimizde yapıyor, tüm şubelere gönderiyoruz. Üretimin başında bizzat bulunarak titizlikle seçilen yüksek kalite standartlarındaki hammaddeleri dikkatle işliyoruz. Üretimde kalite, lezzet ve hijyene büyük önem veriyoruz. Lezzeti önemsediğimiz için üretimde makineleşmeye gitmedik. Hijyen kuralları konusunda eğitim alan personelimizin üretim aşamaları, uzman gıda mühendislerimiz tarafından kontrol ediliyor. Son aşamada ise şoklanan ürünler Frigofirik araçlar ile soğuk zincir bozulmadan şubelerimize ulaştırılıyor.