Başkan Yusuf Kanlı, olaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Adana Büyükşehir Belediye Meclisi halkın oylarıyla, hür iradeleriyle seçilen belediye meclis üyelerince oluşturulan demokratik bir kurumdur. O mecliste yanlışların konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz. Değerli Meclis Üyemiz Şehmus Uçar Bey’in ifadelerinde yalan veya yanlış varsa çıkıp konuşur ve düzeltirsiniz, yanlış yoksa halka hesap verirsiniz. Orası Meclistir, dağbaşı değil!”

“Meclis üyemizin arkasında MHP ve Adanalılar var”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, şöyle devam etti:

“Söze gelince bol bol demokrasi, insan hakları, sevgi, barış, hoşgörü, kardeşlik nutku atıyorsunuz ama basit bir eleştiriye tahammül edemiyorsunuz. Ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün. Ayrıca belirtmek isterim ki, o kutsal kuruma hemşehrilerimiz insan seçiyor, adam seçiyor; yüzünüze yanlışları söyleyen Meclis Üyelerine hakaret edemezsiniz. Biz, aynı seviyeye düşmeyeceğiz.  Bu çirkin olayı nefretle, şiddetle kınıyor, tekrar etmemesi hususunda uyarıyorum. Meclis Üyemiz yalnız değildir, arkasında Milliyetçi Hareket Partisi ve O’na oy vermiş Adanalılar vardır.”

NE OLMUŞTU?

MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar son Meclis oturumunda söz alarak kürsüde yaptığı konuşmada Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, Seyhan Belediye Başkanı seçildiği dönemde de belediyeyi borçlu aldığını hatırlatarak, "Başkanın ağzından hep borç başka bir şey yok. Bir projeyi gerçekleştirmek isteyen belediye başkanı bahanelerin arkasına sığınmayacak. Ancak başarısız belediyeler bahanelere sığınır. Bir belediye başkanı borcun arkasına sığınmaz." dedi.

Zeydan Karalar'ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra, Seyhan'a muhasebeleştirilmemiş 500 milyon TL borç bıraktığını ileri süren Şehmus Uçar, Karalar’ın şu anki Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemi içinde ihale yapılmadan ecri misil yöntemiyle bilboardları peşkeş çektiğini öne sürerek “Belediyeyi yaklaşık 30 milyon TL zarara uğrattınız" demişti