Adana İl Müftüsü Mehmet Taşcı, Kur’an kurslarında eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.  Ziyarette öğrenciler tarafından sevgi ve dualarla karşılanan Sayın İl Müftümüz Mehmet Taşcı, Kur'an okuyan öğrencileri dinledi.

Ziyarette İl Müftü Yardımcısı Durdane Coşkun ve Çukurova İlçe Müftüsü Kadir Demirlenk Kur’an kursu öğreticileri de hazır bulundu. Ziyaret kapsamında ilk olarak Çukurova Belediye Evleri Kuran Kursu 4.6 Yaş ziyaret eden Sayın Mehmet Taşcı, Öğrencilerle sohbet eden Müftü Taşcı, derslerini de dinleyerek, öğreticilerle  görüştü ve kursla ilgili talep ve önerilerini dinledi.

Müftü Taşcı, Kur’an Kursu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Çukurova Müftüsü Kadir Demirlenk’ten bilgiler alan Sayın Mehmet Taşcı, daha sonra Çukurova Hacı Nimet Ortakaya Kur’an Kursu ve İhtiyaç Odaklı Kursunu ve Seyhan Bakırlar Camii Kuran Kursu 4-6 yaş grubu ile yetişkin Kur’an Kurslarını ziyaret etti.

Yaptığı ziyaretlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sayın İl Müftümüz Mehmet Taşcı "4-6 yaş grubunu ziyaret ettik. Gayet güzel bir şekilde karşılandık. Çocuklarımıza maşallah, motivasyonları gayet iyi. Hoş bir ortamla karşılaştık. Genel olarak baktık gördük. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi

 Müftü Taşcı,"Müftülük olarak bütün amacımız dinine canı gönülden bağlı, namazını kılan, abdestli, İslam ahlaklıyla ahlaklanmış, haramı, helali bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmektir. Adana’da, Kur'an-ı Kerim'i okumayı bilmeyen kimse kalmasın diye çaba gösteriyoruz." dedi.

Müftü Taşcı, Kur’an Kursu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Kurslarda sadece Kur'an eğitimi verilmediğini belirten Taşcı, çocuklarımıza 7 yaşına kadar sevginin, saygının, doğruluğun güzelliğini, yalanın ve iftiranın kötülüğünü, değerleri, abdest alınmasını ve namazın nasıl kılındığı gibi temel dini vecibelere ilişkin eğitimlerin de verildiğini bildirdi.