Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 31 Mart seçimlerinin demokrasi bayramının bir kez daha kutlanacağı gün olduğunu, seçimlere birlik, beraberlik, dayanışma içinde gidildiğini söyledi. 
Cemalpaşa Mahallesi’ndeki seçim ofisinin açılışında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 14 ve 28 Mayıs'ta ortaya koyulan iradenin bir benzerini Adana'da 31 Mart'ta tekrar göstereceklerini vurguladı.

Ömer Çelik seçim Ofisi Açtı, Hatipoğlu ve Kocaispir’e Destek İstedi 

Merkezi hükümetin verdiği desteklerle Adana'da, şehir hastanesinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne kadar kentin ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetlere imza atıldığına dikkat çeken Çelik, "Fakat en büyük eksiğimiz belediyelerde arzu ettiğimiz güce kavuşmamış olmamızdır. Şimdi bu eksiğimizi gidermek üzere inşallah Seyhan'da Erdal Hatipoğlu kardeşimize 1 Nisan günü yetki vereceğinize inanıyorum. Erdal kardeşimiz sizlerin desteğiyle inşallah Seyhan Belediye Başkanı olduğu zaman, Seyhan'da özlemi çekilen büyük projelere imza atmak, Seyhan'ın çehresine değiştirmek, Seyhan'ı güzelleştirmek, daha iyi noktalara getirmek için merkezi hükümetimizin Adana'ya yaptığı desteklerin, Seyhan'da daha da kuvvetli hale gelmesi için Seyhan Belediyesi'nin Cumhur İttifakı'nda olması lazım" dedi. Çelik, Adana'da yıllardır eksiği duyulan, özlemi çekilen hizmetlerin alınması için büyükşehir konusunda da güçlü vizyona imza atılması gerektiğini belirtti.

Ömer Çelik seçim Ofisi Açtı, Hatipoğlu ve Kocaispir’e Destek İstedi 

Cumhur İttifakı'nın Seyhan Belediye Başkan adayı Hatipoğlu'nun yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir'e de destek verilmesini isteyen Çelik, şöyle konuştu: 
"Fatih ve Erdal kardeşimiz el ele, omuz omuza bu Seyhan'a hizmet etmek için inşallah sizlerin desteğiyle 1 Nisan sabahı bismillah diyerek göreve başlayacaklar. Bu hizmetlerin Seyhan'a kazandırılması için bu güçlü desteği verecekler. Onun için yapmamız gereken bir şey. Seyhan'da 'Erdal Hatipoğlu', Büyükşehirde 'Fatih Mehmet Kocaispir' diyeceğiz. Cumhur İttifakı birlik, beraberlik ve bütünlük içinde ve şeffaf bir biçimde seçimlere gidiyor. Daha önceki seçimlerde ittifak yapanların, altılı, yedili masa kuranların bu seçimde 6, 7, 8 parçaya bölündüğünü, her partinin de kendi içinde parçalara bölündüğünü ve bugün daha 14 Mayıs, 28 Mayıs seçimlerinin üzerinden bir yıl bile geçmeden birbirlerine en ağır lafları söylediklerini görüyoruz. Kendi masalarını bile ayakta tutamayanların Türkiye'ye, Adana'ya, Seyhan'a vereceği hiçbir hizmet ve yapacağı hiçbir iyilik ve ortaya koyacağı hiçbir katkı yoktur."

Ömer Çelik seçim Ofisi Açtı, Hatipoğlu ve Kocaispir’e Destek İstedi 
TÜRKİYE’YE ÖRNEK SEYHAN 
Her açılışı, toplantıları miting havasında geçen Cumhur İttifakı AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Erdal Hatipoğlu da, 1 Nisan’dan sonra herkesin imrendiği, gıpta ettiği, model aldığı bir Seyhan’a kavuşulacağını müjdeledi. 7 Mart’ta Seyhan için hazırladıkları vizyon projeleri açıklayacağını duyuran Hatipoğlu, şunları söyledi: 
“Adana’mızın kalbi Seyhan’ı hak ettiği hizmetle buluşturmak için cumhurbaşkanımıza söz verdik. 1 Nisan’dan sonra herkesin imrendiği, gıpta ettiği, model aldığı bir Seyhan için hazır olun. Bizler bugün Seyhan ilçesinden şunu net şekilde söylüyoruz. Allah’ın izni, sizlerin destekleriyle 31 Mart akşamında Cumhur ittifakının bayrağını Seyhan Belediyesi’nin çatısına dikeceğiz. Çocuklarımızın daha müreffeh bir ortamda yetişebilmesi için, gençlerimizin daha müreffeh ortamda yaşayabilmesi için, kadınların daha güvenli bir Seyhan’da yaşayabilmesi için, yaşlılarımızın yüzlerinin gülebilmesi için elimizden gayretin tamamını ortaya koyacağız. Adana’mızın kalbi Seyhan’ı hak ettiği hizmetle buluşturmak için gece gündüz demeden elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız. Seyhan için hem şimdi, hem de seçimi kazandıktan sonra her zaman seçim varmış gibi çalışmaya devam edeceğiz. 7 Mart’ta Seyhan’ımızın çok büyük bir lansmanını gerçekleştireceğiz. Seyhan’ın sesini Türkiye’ye duyurmak için vizyon projelerimizle, elimizden gelen tüm gayreti ortaya koyacağız. Sosyal belediyecilikte Seyhan Belediyesi Adana’nın değil tüm Türkiye’nin örneği olacak.”

‘ŞEHRİN GELECEĞİ ÇALINDI’ 
Adana’nın 1 Nisan’dan itibaren hak ettiği hizmetlere AK Parti belediyeciliği ile kavuşacağını ifade eden Cumhur İttifakı AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir de, şöyle dedi: 
“Adana’da son 5 yıldır afiş ve billboard belediyeciliği yapılıyor. Yaz boyu sinekle mücadele edemeyen yönetim şimdi çıkmış ‘bir 5 yıl daha izin verin, yetki verin size hizmet edeceğiz’ diyor. Yahu kardeşim sen 5 yıldır ne yaptın ki önümüzdeki 5 yıldan söz ediyorsun. 5 yıldır bu şehrin geleceğini çaldın. Bu toplumu ayrıştırdın. Bu toplumu böldün. Sinekle bile mücadele edemedin, dönmüşsün 5 yıl daha bizden süre istiyorsun. Kusura bakma. Bu millet akıllı. Biz ahmak değiliz. Biz sana güle güle diyeceğiz ve Cumhur ittifakının bayrağını Seyhan’a ve Büyükşehir’e dikeceğiz. Adana bizimle birlikte. Erdal Hatipoğlu ve Fatih Kocaispir ile birlikte. Diğer 14 ilçe de cumhur ittifakının belediye başkanlarıyla birlikte artık hizmet görecek. Allah nasip ederse büyükşehir belediye başkanı olduğumuzda değerli cumhurbaşkanımızın destekleriyle, hükümetimizin ve kurumlarımızın imkanlarıyla değerli bakanlarımız, Ömer Çelik bakanımız başta olmak üzere milletvekillerimiz, teşkilatımız el ele omuz omuza bu şehre hizmet etmek için yola çıkacağız.”

ADANA KARALAR BAĞLAMAKTAN KURTULACAK 
AK Parti MKYK Üyesi Şükrü Erdinç de, 31 Mart’ın tüm Adana’nın kazanacağı bir seçim olacağını vurgulayarak, “Ulaşımı ile 1’inci Adana, sosyal belediyeciliğiyle, turizmiyle, tarımıyla 1’inci Adana. Hizmette 1’inci Adana. İnşallah Yüreğir'de yapmış olduğu hizmetleri Adana'da 15 ilçeye yayacak bir kardeşimiz sizlerin huzurunda. İnşallah hep beraber gayret edeceğiz, daha çok çalışacağız ve Adana'nın kazanması için gece gündüz durmayacağız. Seyhan'da Erdal Hatipoğlu kardeşimiz de, Fatih başkanımız da genç arkadaşlarımız. Enerjileri yüksek. Güçlü bir şekilde hem Seyhan'a, hem büyükşehire hizmet edecekler. Cumhuriyet ittifakı adaylarımız, AK Parti adaylarımız, Milliyetçi Hareket Partisi adaylarımızla birlikte Adana'nın 15 ilçesinde Adana’da yaşayan bütün kardeşlerimize hizmetimizi borç biliyoruz. Biz çalıştıkça, biz gayret ettikçe birileri rahatsız oluyor. Hazımsızlık duyan, bizim yaptığımız çalışmalardan rahatsızlık duyan var. Gece gündüz durmadan bu şehri dönüştürmek, bu şehri değiştirmek, bu şehirde yaşayan kardeşlerimizin daha iyi hizmet alması için çalışan kardeşlerimizin afişleri bugünkü Büyükşehir Belediye Başkanlığı yönetimi tarafından indiriliyor. Ne kadar çabalarsanız çalışın. Korkunun ecele faydası yok. Gidecek bunlar, şehir Karalar bağlamaktan kurtulacak, AK’lar bağlayacak inşallah. Allah'ın izniyle, sizlerin gayretiyle büyükşehirde Fatih Kocaispir, Seyhan'da Erdal Hatipoğlu'nu ve diğer 14 ilçemizde de Cumhur ittifakı adaylarımızı seçeceğiz ve 1 Nisan'dan itibaren hizmetin nasıl olduğunu bütün Adana'ya göstereceğiz” diye konuştu.  
Seyhan’ın kent kimliğinden uzak, sokakları problemli şehir olduğuna dikkat çeken MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı da, “Seyhan’ın insanların yaşamla ilgili problemlerinin de olduğu bir şehir olmaktan kurtulmasının vaktinin geldiğini, bu kurtuluşun da çok kıymetli adayımız Erdal Hatipoğlu kardeşimiz ile olacağını, Allah'ın izniyle 31 Mart gecesi Seyhan belediye başkanı seçileceğini, kıymetli belediye meclis üyesi kardeşimiz Özbey Bey ve diğer arkadaşlarımızla birlikte Seyhan'a çok kıymetli hizmetler sunacağını biliyorum. Tabii ki bu hizmetler yapılırken çok kıymetli büyükşehir belediye başkanımız kıymetli dostum Fatih Kocaispir başkanımın da Seyhan'a vereceği çok kıymetli katkılarla Seyhan sıçrama yapacak, Seyhan yaşanılır ilçe olacak” dedi. 

Ömer Çelik seçim Ofisi Açtı, Hatipoğlu ve Kocaispir’e Destek İstedi 

GELECEĞİN ADANA’SI İNŞA EDİLECEK 
31 Mart seçiminin Adana’nın makus talihini değiştireceğini kaydeden AK Parti Adana İl Başkanı Ozan Gülaçtı ise, bu seçimin 14 ve 28 Mayıs seçimini perçinleştirecek seçim olduğunu vurguladı. Meydanı dolduran Adanalı seçmenlerin de her şeyin farkında olduğunu ifade eden Gülaçtı, şöyle konuştu: 
“Bu seçim öyle bir seçim ki 14 ve 28 Mayısta Sayın cumhurbaşkanımızı seçtiğiniz ve Cumhur ittifakını Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde çoğunluğa eriştirdiğiniz o seçimin perçinleşeceği, o seçimin güçlendirileceği, sayın cumhurbaşkanımızın elinin daha da güçlendirileceği bir seçim. Bu seçim öyle bir seçim ki artık Adana'nın makus talihinin bitirileceği, kaybettiği son 5 yılını kapatacağı çok kıymetli çok değerli bir seçim. Son 5 yılda Adana hiçbir hizmet alamadı, taş üstüne taş konmadı. Adana'da hiçbir proje yapılmadığı gibi sadece demagoji yapıldı, sadece algı yapıldı, sadece siyaset yapıldı. Belediyenin devasa bütçesi boşa harcandı. Seçilen Belediye Başkanı seçildiğinde ağlamak için gelmez, demagoji yapmak için gelmez, karalar bağlatmak için gelmez. İşte o yüzden bu zihniyeti 31 Mart akşamı Adana'dan gönderiyoruz, Adana'dan temizliyoruz ki Adana hak ettiği hizmete ulaşsın. Cumhur ittifakının belediye başkanları sizlerin oylarıyla koltuklarına oturdukları anda Adana artık üzerindeki o tozu, pisi, çöpü temizleyecek ve Adana parlayan altın külçesi olarak ortaya çıkacak. Hep beraber gerçek Adana'yı, güzel Adana'yı göreceğiz artık. Bu belediye başkanlarımız Adana'yı hizmete doyuracaklar, o hizmetlerle geleceğin Adana'sını inşa edecekler ve bizler de güzel Adana'da hak ettiğimiz Adana'da hep beraber yaşayacağız inşallah.”


AK Parti Seyhan İlçe Belediye Meclis Üyesi Özbey Taştimur da, seçim ofisinin açılışıyla birlikte Seyhan ve Adana için yeni başlangıcın kapılarını da açtıklarını söyledi. Seyhan İlçe ve Adana Büyükşehir belediyelerinin AK Belediyecilik hizmetlerinden uzak kaldığını kentte yaşayan herkesin açıkta gördüğünü vurgulayan Taştimur, “İnşallah her şeyi açık ve net olarak gören halkımızın ve tüm teşkilatımızın destekleriyle Seyhan’ımızın ve Adana’mızın hak ettiği, özlem duyduğu gerçek belediyeciliği, seçimleri zaferle taçlandırıp, sizlere sunacağız. Seyhan’ı ve Adana’yı Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde Türkiye Yüzyılına taşıyacağız. Adayımız, kadim dostum Erdal Hatipoğlu başkanımızı, bu farkındalıkla ve bu hizmet sevdasıyla yola çıktığı, bu kutlu ve onurlu yolda en kalbi duygularla tebrik ediyor, ona yol arkadaşlığı yapmayı bir onur olarak görüyorum. Rabbim bizlerin yar ve yardımcısı olsun İnşallah. Bunu yürekten söylüyorum, Seyhan Belediye Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ak Partimize ve Cumhur İttifakımıza hayırlı ve mübarek olsun” dedi. 
Konuşmaların ardından Ömer Çelik, Şükrü Erdinç, Ozan Gülaçtı, Yusuf Kanlı, Mehmet Fatih Kocaispir, önceki dönem milletvekili Tamer Dağlı, Erdal Hatipoğlu ve Özbey Taştimur tarafından kurdele kesilerek, seçim ofisinin açılışı gerçekleştirildi.