Doğayla iç içe bir kampüse sahip olan Çukurova Üniversitesinde farkındalık yaratmak adına önemli çalışmaya imza atıldı. Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel’in öncülüğünde daha yeşil ve temiz bir kampüs için “Kampüsümüzü Temizliyoruz” kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde Rektör Prof. Dr. Tuncel, Üniversitenin merkez ve diğer kampüslerinde akademik/idari personel ve öğrenciler mıntıka temizliği yaptı.

Fakülteler, devlet konservatuvarı, enstitüler, meslek yüksekokulları ve Balcalı Hastanesi akademik ve idari personelleri ile öğrencileri kendi mıntıkalarında yer alan yerlerde eldivenler ve çöp poşetleriyle çevreye atılan çöpleri topladı.

Rektör Tuncel, Öğrenciler ve Personellerle Kampüs Temizliği Yaptı

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, rektör yardımcıları, genel sekreterlik ve daire başkanlıkları ise kütüphane, kuzey çarşı merkezi, rektörlük çevresinde temizlik yaptı. Etkinliğe Öğrenci Faaliyetleri Birimi’ne bağlı Bisiklet Kulübü ve Kızılay kulübü de destek verdi.

Rektör Prof. Dr. Tuncel: “Daha Yeşil ve Daha Temiz Bir Kampüs İçin…”

Rektör Prof. Dr. Meryem Tuncel, yeşilin ve doğanın önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Tuncel, Çukurova Üniversitesi kampüsünün dünyanın sayılı yeşil kampüsleri arasında yer aldığına dikkat çekerek bunun korunması ve daha da yeşil ve temiz hale getirilmesi için Rektörlük olarak var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Rektör Tuncel, Öğrenciler ve Personellerle Kampüs Temizliği Yaptı

Öğrencilerin yoğun olduğu yerlerde temizlik etkinliği yaparak farkındalık yaratmayı amaçladıklarını ifade eden Prof. Dr. Tuncel, daha temiz ve daha yeşil bir kampüs için Kampüsümüzü Temizliyoruz” kampanyasının geleneksel hale getirileceğini söyledi.