Adana Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Serkan Güneş, bakanlığın onayıyla artık, tıp doktorlarına 4 yıl süren çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanlığı eğitimi verebileceklerini söyledi. Klinikte yılda 35.000’den fazla çocuğa teşhis ve tedavi hizmeti verdiklerini belirten Doç. Dr. Güneş, sadece Adana’dan değil, başta bölge illeri olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından hastaların geldiğini ifade etti. 

GENİŞ BİR KADROYLA HİZMET VERİYOR

Doç. Dr. Serkan Güneş, deneyimli ve güçlü bir kadroyla çalıştıklarını belirterek “Kliniğimizde ben ve 5 uzman doktor, 4 çocuk gelişimcisi, 3 çocuk psikoloğu, 4 hemşire, 3 dil konuşma terapisti ve 3 sosyal hizmet uzmanı görev yapıyor. Hastanemiz bünyesindeki Ergenler İçin Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Servisi’ndeki  hastaların tedavisini de biz yapıyoruz” dedi. Doç. Dr. Güneş, 0-18 yaş grubu hastaların, klinikten hizmet aldığını kaydetti.

Şehir Hastanesi’nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanlığı Eğitimi!

BU ALANDA HEKİMLERE İHTİYAÇ VAR

Adana Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar da kurum olarak tıp dünyasına eğitim konusunda önemli katkılar koyduklarını belirterek “Bu konuda sürekli yeni gelişmelere imza atıyoruz. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kliniğimizin, Sağlık Bakanlığı’ndan ‘eğitim klniği’ statüsü için onay alması bizim için önemliydi. Çünkü bu alanda uzman hekimlere ülkemizin ihtiyacı var. Yakında uzmanlık eğitimi için ilk hekimlerimizi ağırlamaya başlayacağız” dedi.