Adana'da 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle 20-21 Mayıs tarihlerinde Atatürk Yüzme Havuzunda düzenlenen 20 kulübün 224 sporcu ile katıldığı müsabakalarda 15 sporcusu ile mücadele eden Seyhan Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya alarak haklı bir başarıya imza attı.

Seyhan Gençlik ve Spor Kulübü, 1 Yılda Birinciliklere Ulaştı!

MADALYALARINI ALDILAR

Geçen yıl kurulmasına rağmen kısa zamanda girdiği her müsabakadan başarılı sonuçlar elde ederek adından söz ettirmeye başlayan Seyhan Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, gelecekte gerek Adana’nın gerekse Türkiye’nin adını en iyi şekilde temsil etmeye kararlı görünüyorlar.  Atatürk Yüzme Havuzundaki yarışmalarda 12 yaşındaki Ege Biçer serbestte 34,61, sırtüstünde ise 42.15’lik derecesiyle Adana birincisi, Mete Akça 100 metre sırtüstünde 1:53,02 ile Adana ikincisi, Emin Beygirci aynı dalda 1:56,28 ile Adana üçüncüsü oldu. Zeynep Telli 50 metre sırtüstünde 51:17 ile Adana üçüncüsü, 100 metre sırtüstünde 1:51,28 ile Adana ikincisi, Miray Cüzdan ise 100 metre sırtüstünde 2:01,62’lik derecesi ile Adana üçüncüsü olarak madalyalarına kavuştu.

BİRLİK BERABERLİK

Elde edilen başarıların çok çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı ve Seyhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Lavkor, özellikle yüzme dalında başarıdan başarıya koşan tüm sporcularını yürekten kutladığını belirterek, “Kulüp yönetimimiz, antrenörlerimiz, sporcularımız ve aileleri tam bir birlik-beraberlik içerisinde hareket ediyoruz. Tek hedefimiz mutlak başarı. Adana’mızı girdiğimiz her yarışmalarda başarı ile temsil ederek ülkemize Avrupa, Olimpiyat ve Dünya şampiyonları çıkaracak sporcuları yetiştirmek” dedi.

BAŞARI ARTACAK

Küçük yaş grupları ile çıktıkları yolda emin adımlarla ilerlediklerini belirten Mustafa Lavkor, “Bize inanan ve her türlü fedakarlığa göğüs geren tüm velilerimize, sporcularımıza ve teknik heyetimize gönülden teşekkür ediyorum. Hedefimiz sporcularımızın elde ettikleri başarı sayısını artırmak, derecelerinin daha iyi hale gelmesini sağlamak ve gururla anacağımız isimlerin kulübümüz bünyesinden yetişmiş olmasını görmek” diye konuştu.