Cumhur İttifakından patates desteği

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki Cumhur İttifakı üyeleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlerden olumsuz yönde etkilenen patates üreticilerine destek olması amacıyla bin tona kadar patates alımı yapılarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasına karar verdi.

Cumhur İttifakından patates desteği
banner686

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ile MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakı'nın Adana'nın ve Adanalı'nın yararına olan konularda duyarlılık göstermeye devam ettiğini söyledi.
Yapılan ortak açıklamada, Cumhur İttifakı meclis üyelerinin, karantina tedbirlerinden dolayı olumsuz yönde etkilenen patates üreticilerine destek sağlanması için Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ortak karar aldığı bildirildi.

BİN TONA KADAR PATATES ALINACAK

Alınan karar doğrultusunda, Adana Büyükşehir Belediyesi, üreticilerden bin tona kadar patates alımı yaparak, ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılması için belediye başkanına yetki verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erbil
Erbil - 1 ay Önce

Ne güzel kelime oyunu yapmışlar. " Bin tona kadar " Yani 0 ile 1000 ton arası her rakam bu aralığa girer. Dikkat etmeyen kesin 1000 ton alınacak zanneder.Köylü kurnazları sizi.

SIRADAKİ HABER