banner834

Son ankette "Millet-Cumhur" başabaş

Metropoll Araştırma son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, AKP’nin oy oranı yüzde 32,6 olurken, MHP ise yüzde 7,4 ile baraj altında kaldı. CHP ile İYİ Parti’nin toplam oy oranı, Saadet Partisi'nin oyu da hesaba katıldığında Cumhur İttifakı’nı geride bıraktı. HDP’nin oyu ise yüzde 11,8 oldu.

Son ankette "Millet-Cumhur" başabaş

Metropoll Araştırma, “Türkiye'nin Nabzı Ekim 2021” çalışması kapsamında vatandaşlara yönelttiği “Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?” sorusunun sonuçlarını sosyal medyadan paylaştı.  Araştırmaya göre AK Parti'nin oy oranı, kararsızlar dağıtıldığında bile yüzde 30'lara doğru gerileyerek yüzde 32,6 oldu. Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı MHP'nin oy oranı ise yüzde 7,4 olarak kayıtlara geçti.

MİLLET İTTİFAKI, CUMHUR İTTİFAKI’NI GERİDE BIRAKTI

Millet İttifakı’nda ise, Cumhur İttifakı'nın toplamına yakın bir oy oranı çıktı. CHP'nin kararsızlar dağıtıldığında oy oranı yüzde 25,2, İYİ Parti'nin ise yüzde 14,3 oldu. İki partinin yüzde 39,5 olan toplam oy oranı, Cumhur İttifakı'nın yüzde 40'lık oy oranına hayli yakın seyrediyor. Hatta Saadet Partisi'nin 1,7'lik oyu da hesaba katıldığında, Millet İttifakı, Cumhur İttifakı'nı geride bırakıyor.

KARARSIZLARIN OY ORANI YÜZDE 20

Araştırmada HDP'nin oy oranı ise yüzde 11,8 olarak kayıtlara geçti. Buna göre HDP, seçimi dördüncü sırada tamamlayarak yüzde 10'luk seçim barajının uygulanması durumunda Meclis'e giren son parti oluyor.  Öte yandan araştırmada kararsızlar ve protesto oy vereceğini söyleyenlerin toplamının yüzde 20'lere yakın olması da dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Yöneltilen Soru: 'Bu Pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz' sorusunun cevabı hayır olduğundan milletin daha bu işlere kafa yorması için çok zaman var 2023 Haziran'a. Bu pazar seçim yok ve milleti boş işlerle uğraştırıp anket firması para kazanıyor... Anket firması anket yapmazsa para kazanamaz.. Anket firması milletin kafasını boş işlerle meşgul etme... Daha bu sonuçlar çok değişir seçime kadar...

Harun
Harun - 7 ay Önce

Siyasi partiler seçimde sürpriz bir hezimetle karşılaşmamak için seçim öncesi anket yaptırır nabız yoklar ve gerekli önlemleri almaya çalışırlar.Cunhur ittifakının kan kaybettiği ve halkın nefretini kazandığı kesin.Sadece hiçbirşey den haberi olmayan çok yaşlı insanlarımız Suriye'liler döviz zengini olan aklı evvel Almancılar Cumhur ittiakını destekliyor.Hepsi bu.

Demirsporlu
Demirsporlu @Harun - 7 ay Önce

Cumhur ittifakı'nın ülkemiz için elinden geleni yaptığına inanıyorum. Cumhur ittifakı Suriye ve Irak tezkeresine evet verdi... Gidipte bu ülke için kalbi çarpmıyan hdp ile Tezkerede beraber hareket ederek hayır oyu veren Amerikancı Chp'yemi verelim oyumuzu... Söz konusu vatansa gerisi tefferruattır... Chp Amerikancı olmuş... Atatürk'le bir alakası kalmamış..

Harun
Harun - 7 ay Önce

Yurt dışında yaşayan ikameti kalıcı olarak yurt dışı olan Alamancı vatandaşlarımızın Türkiye'de oy kullanıp burada yaşamadıkları halde milletin kaderine karar vermeleri engellenmelidir.Bu kişiler Türkiye'de ekonomiyi en çok bozan ve döviz artışına neden olan partilere oy vermektedir.

Harun @Demirsporlu
Harun @Demirsporlu - 7 ay Önce

Hdp ile tezkerede beraber hareket eden Chp'ye oy verme,git teröristbaşının mektubunu meydanlarda okutup kırmızı bültenle kardeşini devletin televizyonuna çıkarıp oy isteten tatlı su vatanseverlerine oy ver.

SIRADAKİ HABER

banner841