banner733

10 okuldan 35’i kız 75 sporcu katıldı

Adana’da okullararası minikler il birinciliği sona erdi. Takım sıralamasında erkeklerde Yunus Emre İlköğretim, kızlarda ise Çukurova Elektrik Anonim Şirketi (ÇEAŞ)Sofulu İlkokulu şampiyon oldu.

10 okuldan 35’i kız 75 sporcu katıldı
banner686

Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Taşkıran, müsabakalara 10 okuldan ve ferdi olarak toplam 75 sporcunun katıldığı. Asım Savaş Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda erkeklerde  birinciliği Yunus Emre İlkokulu, ikinciliği Atilla İlkokulu, üçüncülüğü ise ÇEAŞSofulu İlkokulu, kızlarda birinciliği ÇEAŞSofulu İlkokulu ikinciliği Evliya Celebi İlkokulu, üçüncülüğü ise Velİ Yavuz İlkokulu,ferdi müsabakalarda ise erkeklerde Oruç Kartaş ,kızlarda ise İkra Kara elde ettiğini belirtti.

banner625
Masa tenisin sporunaküçük yaşlarda başlamasının önemini belirten Taşkıran, “Okullarda başarılı öğrencileri kulüplere kazandırıyoruz.Tüm okulların taramasını yapıyoruz. Bu müsabakalarda öğrenciler ve kulüpler için büyük fırsat. Adana olarak sürekli yükselen grafiğimiz var. Bu başarılarımızı daha da yukarı taşıyacağız” diye konuştu.

Müsabaka da dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Birim Sorumlusu Nida Kaya,Sarıcam İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Karslıoğlu,Evliya Çelebi İlkokulu Müdürü Zafer Açar ile Sınıf öğretmeni Okşan Özcan ve Atilla İlkokulu Baş Müdür Yardımcısı Tevfik Küçükoğluverdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz