Adana ASKF’de “Kulüp Listesi” krizi

Eylül ayında yapılacak olan Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Genel Kurulu öncesi İşadamı Ramazan Çimen kulüplerden ve spor camiasından büyük ilgi ve destek görürken, kendisine ASKF ’den kulüp listeleri resmi yazıya rağmen verilmedi..

Adana ASKF’de “Kulüp Listesi” krizi
banner686

Genel kurul öncesi malzeme yardımı için kulüp iletişim adresleri ile isim listelerini aylar önce ASKF’den istemesine olumsuz yanıt alan Başkan Adayı İşadamı Ramazan Çimen bu kez resmi yolla listeleri istedi. 
Avukat kanalıyla resmi yazıyla ASKF’ye ait tüzük, genel kurul tutanağı, kulüp üye tam listesi, federasyon delege tam listesinin birer örneği istendi.
Çimen’in resmi yazısına 4982 Sayılı Bilgi Edinme Yasası Hükümlerinde belirtilen 15 günlük yasal süre sonucunda ASKF Genel Sekreteri Ergin Ulun imzalı olumsuz yanıt geldi.
ASKF tarafından Geçen Genel Kurulda 181 kulübün kayıtlı olduğu yeni listelerin Ramazan Çimen’in avukatına ancak genel kurula 15 gün kala verilebileceğinin belirtilmesi şaşkınlıkla karşılandı.

ASKF KULÜP LİSTESİNİ SIR GİBİ SAKLIYOR

Malzeme yardımı için ASKF ’den kayıtlı mevcut kulüplerin isim ve iletişim adreslerini istemelerine olumsuz yanıt gelmesinin ardından bu kez de resmi yazıya yine olumsuz cevap gelmesine şaşırdıklarını belirten Başkan Adayı İşadamı Ramazan Çimen, “Tüm bunları anlamak son derece güç ve anlamsız. Biz demokratik ortamda başkan adayı olduk ve temiz bir seçim çalışması yürütüyoruz. Geçen seçimde 181 kulübümüz oy kullanırken, eylül ayında yapılacak genel kurul öncesi kaç kulübümüz oy kullanacaktır. Oy kullanacak tüm kulüplerimizi ziyaret ederek onların görüşlerini almak ve söz verdiğimiz malzemelerimizi sunmak istiyoruz. Ama maalesef her nedense ASKF, kulüp listelerini SIR gibi saklıyor ve vermemekte ısrar ediyor. Şartlar ne olursa olsun bizler bir şekilde kulüplerimize ulaşıp onların sorunlarını ve görüşlerini dinleyeceğiz” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER