Adanalı rekortmen atlete kutlama

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, sırıkla atlamada Adana’nın rekorlarla anıldığını söyledi.

Adanalı rekortmen atlete kutlama
banner686

Ataşbak, geçen hafta sonunda İstanbul’da ENKA Sadi Gülçiçek Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen 70. Cezmi Or Kupası yarışmalarında 15 yıldır kırılamayan ve Tatiana Tuna Kösten’e ait olan 4.20’lik rekorunu, 4.21 atlayarak yeni Türkiye rekoru kıran Adanalı milli ve rekortmen atlet Demet Parlak’ı kutlayarak desteğini artıracağını kaydetti.

 Demet Parlak’ın aynı zamanda pilot bölge olan Adana’da Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcusu olduğunu anımsatan Ataşbak, şöyle devam etti:

“ Adana birçok branşta olduğu gibi, özellikle son günlerde sırıkla atlamada rekorlarla anılmaya başlandı. Sırıkla atlama sporcularımız Burak Yılmaz 5 metre, Zeki Cem Tenekebüken 4.95 ile geçtiğimiz haftalarda yeni Türkiye rekorları kırmışlardı. Demet Parlak’ın 15 yıldır kırılamayan rekoru kırması bizleri heyecanlandırdı.  Ekip çalışmasıyla başarıyı yakalayan ve kentimizin sporda da adının duyurulmasını sağlayan rekortmen sporcularla gurur duyuyoruz. Yüreğir Serinevler Atletizm Kamp Eğitim Merkezi’nde antrenman, malzeme, sağlık ve beslenme konusunda gerekli desteği verdiğimiz sporcuları yarışlara hazırlayan deneyimli antrenörler Ukraynalı  Aleksandry Symakhin ile İbrahim Halil Aydın’a ve çocuklarını spora yönlendiren ailelerine teşekkür ederim.”

-DEMET OLİMPİYATLARI HEDEFLİYOR-

Demet Parlak’ın antrenör İbrahim Halil Aydın ile birlikte 18-22 Haziran tarihleri arasında Yunanistan’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Milletler Kupası yarışmalarına gideceğini belirten Ataşbak, “Demet, performansının zirvesinde. Yunanistan’da da rekor kırması sürpriz olmaz. Demet’in hedefi 2016 Rio De Janeiro ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılmaktır. Dileğimiz, olimpiyat kotası alarak yıllar sonra kentimizden olimpiyatlara giden en genç sporcu olur. Bunu başaracağına inanıyorum” diye konuştu.

Ataşbak, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın katkılarıyla, hava ve çalışma koşullarının hayli iyi olduğu Adana’da yakın gelecekte “Türkiye Sırıkla Atlama Okulu” açılacağını, sırıkla atlama sporu yapanların Balkan, Akdeniz Oyunları, Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Oyunları yarışlarına Adana’da hazırlanacağını da sözlerine ekledi.


Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 08:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER