banner834

ATDSK’lı tenisçi Milli takımla Avrupa'da

Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini kuran, güneşten elektrik üreten Türkiye’nin ilk ve tenis kulübü olan Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) sporcularının başarıları aralıksız devam ediyor.

ATDSK’lı tenisçi Milli takımla Avrupa'da

ATDSK alt yapısından yetişen Yiğit Ünal da, 14 Yaş Tenis Milli Takımı’na birinci sıradan seçilerek başarılarına bir yenisini daha ekledi. 5 yaşından bu yana ATDSK alt yapısında tenis antrenmanlarını sürdüren Yiğit Ünal, katıldığı ulusal ve uluslararası turnuvada elde ettiği şampiyonluklarla tenis kariyerindeki başarı basamaklarını tek tek çıkıyor. Türkiye 1 numarası olan, Avrupa sıralamasında ise 2021 yılını 72 numara olarak tamamlayan Ünal, gelişmekte olan tenis ülkelerinin önde gelen tenis oyuncularına diğer ülkelerle benzer standartlarda yarışma ve gelişme imkanı sunmak üzerine tasarlanan 14 Yaş Development Championships’e ilk sıradan seçilen tenisçi oldu.  Adanalı milli sporcu, aralarında Victoria Azarenka, Simona Halep, JelenaOstapenko, GrigorDimitrov ve MarcosBaghdatis'in de bulunduğu profesyonel oyuncuların da geçmişte mücadele ettiği ITF/Tennis Europe Development Championships’eTennis Europe sıralamasına göre yer aldı.

Geleceğin şampiyon raketi olan Yiğit Ünal, ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, Adana Tenis İl Temsilcisi Ferudun Açan ve milli tenisçinin babası Yusuf Ünal, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar'ı ziyaret ederek, elde edilen başarıyı paylaştılar. Ünal’ı, kulüp yönetimini, antrenörlerini ve sporcunun ailesini kutlayan Çintimar, Türk sporcuları her branşta başarılı yerlerde görmek istediklerini söyledi, sporcularımızın olimpiyatlarda da başarı elde etmelerini diledi. JuniorTour takviminin en önemli parçası olarak köklü bir geçmişe sahip olan ITF/Tennis Europe Development Championships'in açılış seremonisinde takımdaki yerini alan Ünal, “Çok mutluyum, çok gururluyum. Böyle güzel bir ortamda bulunduğum, tenisimin gelişimi açısından önemli bu organizasyonda yer aldığım için çok mutluyum” dedi. Antalya’da Megasaray Tenis Akadamesi kortlarındaki turnuvanın açılış töreni, Tennis Europe Onursal Başkanı ve Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili Ayda Uluç, Tennis Europe Genel Sekreteri Thomas Hammer, Tennis Europe Development OfficerVitoCabriel, 11 ülkeden yarışacak sporcular ve takım kaptanlarının katılımıyla yapıldı. 24 Şubat - 6 Mart 2022 tarihlerindeki 14 Yaş Development Championships’te Türkiye ile birlikte Ermenistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Gürcistan, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova ve Karadağ olmak üzere toplamda 11 ülke mücadele edecek. 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner841