Çukurova Cup’ta muhteşem final

Adana’nın düzenli yapılması yönüyle tek uluslararası tenis turnuvası olan 21’inci Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası (Tennis Europe Junior Tour 2021) sona erdi. Genç raketlerin tenis şöleni yaşattığı turnuvada Türk tenisçilerimiz çiftlerde şampiyonluk, teklerde finalist olmak üzere 2 kupayla turnuvayı tamamladılar.

Çukurova Cup’ta muhteşem final
banner686

Bu yıl İTÜ ETA Vakfı Adana Doğa Koleji’nin sponsorluğunda gerçekleşen 21’inci Çukurova Cup, 25 Nisan’daki final maçlarıyla tamamlandı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk çocuklarına armağan ettiği, dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında yapılan Çukurova Cup, dünya çocuklarını Adana’da buluşturdu. 23 ülkeden sporcuların başvurduğu turnuvaya Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü (ATDSK) ev sahipliği yaptı. Turnuvada tek erkeklerde Lieven Mietusch (Almanya), rakibi Timothy Bezar’ı (Avusturya) yenerek şampiyon oldu. Çift erkeklerde Haydar Cem Gökpınar (Türkiye) ve Adam Faraggo (Kanada) çifti, rakipleri Timothy Bezar ve Lieven Mietusçh çiftini yenerek şampiyonluk kupasının sahibi oldular. Tek kızlarda Sofiia Sokolvak (Ukrayna) şampiyon olurken, sporcumuz İrem Kurt turnuvayı finalist olarak tamamladı. Çift kızlarda ise Sofiia Skolvak ve Adriana Tkachenk (Ukrayna) çifti, Anna Kartseva (Rusya) ve Anna Perelman’ı (Rusya) yenerek şampiyonluk elde ettiler.  

ADANA’NIN MARKA DEĞERİ; ATDSK 

Turnuvanın sona ermesi nedeniyle yapılan Kupa Töreni’nde konuşan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, ATDSK’nın Adana’nın marka değeri olduğunu vurgulayarak, “Bizler bu organizasyonların sayısını artırdıkça ülkemizde hem şampiyonların yetişmesine katkı sunacağız, hem de bulunduğumuz alanlara ve şehirlerimize katma değer sağlayacağız. Ben bu manada gerçekleştirilen bu organizasyonu çok önemsiyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte bu organizasyonların sayısını artırarak Adana’mızın hak ettiği değeri kendisine teslim edeceğimize inancım tamdır” dedi. 

ADANA’DA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU 

ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin de, Türkiye’ye ilkleri getiren bir spor kulübü olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını, kendi elektriğini üreten Türkiye’deki ilk ve tek tenis kulübü olduklarını söyledi. Elektrik üretimiyle elde edilen tasarrufun spora ve sporcuya destek olduğunu kaydeden Keskin, “Tasarruflarımızı sporculara yatırıp, 12, 14, 16 ve 18 yaşta milli takıma sporcu kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Pandemiyi atlattıktan sonra bakanlığımızın ve federasyonumuzun da işbirliğiyle National Training Center’ı (Ulusal Kamp Merkezi) da Adana’ya kazandırıp, ülkemize, milli takımımıza hizmete devam edeceğiz. İnşallah İşitme Engelliler Dünya Tenis Şampiyonası’nı da kulübümüzün ev sahipliğinde Adana’da yapacağız” diye konuştu. 

Turnuva sponsoru İTÜ ETA Vakfı Adana Doğa Koleji Kampüs Müdürü Abdullah Kekili de, sporun eğitimin bir parçası olduğunu kaydettiği konuşmasında, “Yönetim Kurulu başkanımız sayın Dr. Halil Gürsoy, spora ve sporcuya önem veren bir insan. Sponsoru olduğumuz 21’inci Çukurova Cup’a ev sahipliği yapan bu güzide kulüpte çok iyi sporcular yetiştiğini de görmek sadece Adana değil, ülkemiz adına bizi mutlu ediyor. Bu turnuvada emeği olan, turnuvanın kusursuz tamamlanmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.  Turnuva Sponsoru İTÜ ETA Vakfı Adana Doğa Koleji adına Kekilli’ye teşekkür plaketi verildi. Başkan Keskin, Türkiye’deki 8 uluslararası tenis başhakeminden biri olan Başhakem Çetin Kesici’ye de plaket vererek teşekkür etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER