CHP Adana İl Başkanı Dr. Anıl Tanburoğlu, yazılı, görsel ve dijital medya temsilcileri ile bir araya geldi, Adana ve güncel konular hakkında konuşan Başkan Tanburoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'den "Maarif Modeli Eğitim" Tepkisi: "Bilim Karşıtı Eğitimi Reddediyoruz" CHP'den "Maarif Modeli Eğitim" Tepkisi: "Bilim Karşıtı Eğitimi Reddediyoruz"

“BASINA UYGULANAN BASKININ FARKINDAYIZ”

Gazetecilerin kamu hizmeti yaparken karşı karşıya kaldıkları sorunları bildiklerini ve hükümetin basın ilan kurumu üzerinden medyayı şekillendirme çabasını da üzülerek takip ettiklerini söyleyen İl Başkanı Tanburoğlu şunları söyledi: “7 Ekim’de yapılan CHP Adana 38. Olağan Kongre sonucunda il başkanı seçildim. İl başkanlığı düzeyinde 54 ilimizde değişim yaşandı, bunlardan biri de benim. Kurultay sürecinin değerlendirilmesi ve yerel seçim süreciyle ilgili bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Bizim basın ve medya ile çalışma stratejimiz eski yönetimlere nazaran daha farklı olacak. Yerel ve ulusal gündemi yakından takip edip, basın ve sosyal medyayı daha efektif kullanacağız. Belirli periyotlarda yerel basınla bir araya gelip, değerlendirme toplantıları yapacağız.”

Tanburoğlu “Haksızlığın Karşısında, Doğrunun Yanında Olacağız”

“HAKSIZLIĞA UĞRAYAN HERKESİN YANINDA OLACAĞIZ”

Adana Özelinde farklı bir çalışma metodu uygulayacaklarını ifade eden Tanburoğlu konuşmasını şu şekilde tamamladı. “Cumhuriyet Halk Partisi, 38. Olağan Kurultayını başarıyla tamamlamış; genel başkan, parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyelerini seçmiştir. Tartışmaları bir kenara bırakıp Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde önümüze bakıp, yerel seçimlerden başarıyla çıkmanın yollarına bakmamız gerekiyor. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in dediği gibi bütün ötekileştirilmiş, dışlanmış ve toplumsal olarak geride bırakılmış herkesin yanında olacağımızın bilinmesini isterim. Emeklilerden işsizlere, dar gelirli vatandaşlardan, çiftçilere bütün kesimlerin yanında olacağız.  Yargıtay yanlış karar verirse Anayasa Mahkemesi’nin yanında, bir erkek bir kadına şiddet uyguladığında şiddete maruz kalan kadının yanında olacağız. Velhasıl sol, sosyal demokrat politikaları uygulayıp, toplumun her alanında olmaya dair bir hat çiziyoruz. Bu hattı bütün ilçe başkanlarımız ve görev alan bütün yöneticilerimizle sağlayıp, Adana özelinde başaracağımıza olan inancımızla yolumuza devam edeceğiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi şunu da ifade etmem gerekir ki; başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere merkez ilçeler ve taşra ilçelerin çoğunu kazanmak için var gücümüzle çalışacağız ve kazanacağız.”Tanburoğlu “Haksızlığın Karşısında, Doğrunun Yanında Olacağız”

Açıklamamaların ardından İl Başkanı Dr Anıl Tanburoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Editör: Murat BERHUN