Mezun kebap günü etkinliğinin ilki geçtiğimiz yıl Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuruluşunun 50.yılı etkinlikleri kapsamında düzenlemiş ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ilk mezunlarının o günün şartlarında yapılamamış mezuniyet ve kep atma töreni de gerçekleştirilmişti.

Mezun Kebap Günü’nün ikincisi tıp öğrencileriyle halen farklı şehirlerde çalışan veya emekli olmuş birçok Çukurova Tıp Fakülteli ve ailesinin coşkulu katılımıyla gerçekleştirildi. Mezunların yıllardır görmediği sınıf arkadaşlarını ve kendilerini eğiten öğretim üyelerini görüp hasret giderdiği, birkaç kuşağın bir araya geldiği etkinliğe ilgi oldukça fazlaydı.

Yiyecek-içecek stantları, müzik, çocuk aktiviteleri ve çekiliş gibi birçok aktivitenin olduğu etkinlikten elde edilen gelir bu yıl depremzede tıp öğrencilerinin ihtiyaçları için kullanılacak.

Tıp Mezunları Derneği Üyeleri "Doğada Kebap" İle Buluştu!

Etkinliğe Çukurova Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Derya Gümürdülü, Dekan Yardımcıları, Rektör Yardımcısı Prof Dr Neslihan Boyan, Öğretim üyeleri, Çukurova Tıp Mezunları Derneği önceki Dönem Başkanları, Adana Tabip Odası Başkanı Uz Dr Selahattin Menteş ve çok sayıda mezunumuz, aileleri ve davetliler katıldı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Uzm Dr Hatice Canataroğlu bu yıl deprem afeti ve seçim nedeniyle Haziran ayında gerçekleştirmek durumunda oldukları etkinliğin her yıl Mayıs ayı içerisinde yapılmasının planlandığını ve gelecek yıl daha kalabalık bir katılım beklediklerini ifade etti. Canataroğlu, etkinliğe katılan ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.