Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Uluslararası Öğrenci Merkezi ile Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) 2022-2023 Eğitim Öğretim döneminde Çukurova Üniversitesinde eğitim görecek öğrenciler için oryantasyon programı düzenlendi.

Akif Kansu Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neslihan Boyan,  Uluslararası Öğrenci Merkezi Müdürü Prof. Dr. Alhan Sarıyev, TÖMER Müdürü Öğr. Gör. Dr. Serhat Koçak, danışman akademisyenler, İl Göç İdaresi yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Uluslararası ve TÖMER Öğrencileri İçin Oryantasyon

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Alhan Sarıyev yaptı. Prof. Dr. Sarıyev merkez hakkında bilgi aktararak, kuruluş amaç ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

ÇÜ Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde bin 752 öğrencinin eğitim gördüğünü ve hedeflerinin 3 bin öğrenci olduğunu ifade eden Prof. Dr. Sarıyev, Çukurova Üniversitesini 87 ülkeden uluslararası öğrenci statüsünde öğrencinin tercih ettiğini, 2022-2023 dönemin de 160 öğrencinin kayıt yaptırdığını söyledi.

Prof. Dr. Neslihan Boyan da, dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda öğrencinin eğitim için Çukurova Üniversitesini tercih ettiğini belirterek, “Peru, Venezuela, Maldivler, Nijerya, Madagaskar, Polonya, Kazakistan, Moğolistan ve Singapur başta olmak üzere neredeyse dünyanın her bölgesinden bir öğrencimiz bulunuyor. Türkiye’nin köklü ve her alanda ön sırada yer alan üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitemizde öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Uluslararası Öğrenci Merkezi ve İl Göç İdaresi yetkilileri öğrencilere sunum yaptı.