Adana Büyükşehir Belediyesi’ni borç yüküyle devralan, pandemi ve depreme rağmen borcu gelirinin 4 katı olan belediyeyi, geliri borcunun 4 katı haline getiren Başkan Zeydan Karalar, yılmadan yorulmadan yeni hizmetleri hemşehrileri ile buluşturmaya devam ediyor. Yüreğir Solaklı Mahallesi’nde çok amaçlı Mahalle Merkezi’nin temelini atan Başkan Zeydan Karalar, ardından Şehir Hastanesi, Yeni Stadyum, Çukurova Üniversitesi ve Adana Teknoloji Üniversitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak Üniversite Yolu Bulvarı ve yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışını gerçekleştirdi.

Temel atma ve açılış törenlerine Adana milletvekilleri, belediye başkan adayları, bölge muhtarları ve Adanalılar katıldı.

Solaklı Mahalle Muhtarı Şehmus Özdemir, Başkan Zeydan Karalar’a hizmetlerinden ötürü sonsuz teşekkürlerini sundu.

OY HESABI YAPMADAN, BÖLGE VE SİYASİ PARTİ AYIRMADAN HİZMET… 

Oy hesabı yapmadan, siyasi parti ve bölge farklılığı gözetmeden Adana’ya hizmet eden Başkan Zeydan Karalar, "Adana’ya tarihinde ilk defa belediyemiz tarafından 3 alt geçit, 5 yeni bulvar yapıldı, 321 iş makinesi ve 111 adet otobüs aldık, taziye evleri, mahalle merkezleri, kreşler, ücretsiz kurs merkezleri, öğrenci yurtları, kütüphaneler alt ve üst yapı yenilemeleri gerçekleştirdik, geçen dönemin 3 buçuk katı, yani 3 milyon ton asfalt döktük, ilçelere arıtma tesisleri yaptık, kadın kooperatifleri kurduk, Kadın Akademi’yi, Payhane ve Niyet Akademi’yi faaliyete geçirdik, üreticiye destek verdik, ihtiyacı olan vatandaşlarımıza önemli oranda sosyal yardım gerçekleştirdik” dedi.

Üniversite Bulvarı ve Yenilenen Yeşil Bulvar Hizmete Açıldı

KENTİN İHMAL EDİLMİŞ NOKTALARINA HİZMET YAĞMURU

Kentin ihmal edilmiş, görmezden gelinmiş noktalarına büyük yatırımlar yaptıklarını da bildiren Başkan Zeydan Karalar, çok kısa süre içerisinde Solaklı Mahalle sakinlerinin Çatalan suyundan faydalanacağını duyurdu.

Başkan Zeydan Karalar, kapalı semt pazarının önümüzdeki dönem ilk yapılacak işler arasında yer alacağını kaydetti. 

Konuşmaların ardından, 550 metrekare alana sahip, 2 katlı,  içinde kadın ve erkek taziye evi ile mescit bulunacak mahalle merkezinin temeli atıldı. 

Başkan Zeydan Karalar, Solaklı Mahallesi’ndeki temel atma töreninin ardından Sarıçam’a giderek, Adana trafiğini rahatlatacak; Şehir Hastanesi, Yeni Adliye, Yeni Stadyum, Çukurova Üniversitesi ve ATÜ’ye ulaşımı kolaylaştıracak Üniversite Yolu Bulvarı ile yenilenen Yeşil Bulvar’ın açılışını yaptı.

ADANA’YI KILCAL DAMARLARINA KADAR BİLEN MÜHENDİS BAŞKAN

Açılışta, Gültepe ve Çarkıpare mahalle muhtarları Canan Kurt ile Yalçın Uzun, Sarıçam’a yaptığı yatırımlar ve verdiği değer için Sarıçam halkı adına Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti. 

Başkan Zeydan Karalar, bir belediye başkanının kentin ruhunu, insanlarını, sokaklarını, eksiklerini bilmek zorunda olduğunu ifade ederek, Adana’yı kılcal damarlarına kadar tanıdığını, Adanalının istek ve taleplerini bu birikim ve bilinçle karşıladıklarını belirtti.

ÜNİVERSİTE BULVARI VE YEŞİL YOL SARIÇAM’A YAPILAN EN ÖNEMLİ İŞLERDEN 

Yol ve su hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik hizmetlerinin en güzel örneklerini Sarıçam’da açtıkları kreşler, NİYET Akademi, Çarkıpare Parkı ve diğer desteklerle gösterdiklerini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, Üniversite Yolu Bulvarı ve Yeşil Bulvar’ın Sarıçam’da yapılan en önemli işlerden olduğuna dikkat çekti. 

Karne Alan Çocuklara Emrah Kozay'dan "Ücretsiz Kurs" Müjdesi Karne Alan Çocuklara Emrah Kozay'dan "Ücretsiz Kurs" Müjdesi

Yeni dönemde Adana’ya kazandırılacak 2 spor kompleksinden birinin Sarıçam’a inşa edileceğinin de müjdesini veren Başkan Zeydan Karalar, önümüzdeki dönem Adana’nın çehresini; metro hattının ikinci etabı, tramvay, nostaljik tramvay, otogar, 8 yeni alt geçit, 4 yeni bulvar, yeni köprüler, yeni etap bisiklet yolları, Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), yeni arıtma tesisleri, spor kampüsleri, olimpik yüzme havuzu, yaşlı yaşam merkezi, yeni kütüphaneler, yeni kreşler, kültür sanat merkezi, semt merkezleri, bağımlılıkla mücadele edilecek rehabilitasyon merkezi, yeni yurtlar, parklar, turizm projeleri, mezbaha kompleksi, hayvan satış merkezi gibi yatırımlarla değiştirmeye ve güzelleştirmeye devam edeceklerini açıkladı. 

Başkan Zeydan Karalar, Üniversite Yolu-Yeşil Bulvar açılışının ardından Adana Çiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek, üreticilerle fikir alışverişinde bulundu. 

Editör: Murat BERHUN