Kayalıbağ  Mahallesinin Muhtarı olan Ali Coşkun, herkesin davet edildiği açılışa "Liyakat Sahipleri" tarafından davet edilmemiş veya unutulmuştu!  Kayalıbağ  mahallesinde bir hizmetin yapıldığını bilen Mahalle Muhtarı Ali Coşkun ise açılış gününde davet edilmemiş olmasına rağmen Hizmeti Mahallesi adına sahiplenmek adına törene katıldı. 

Farklı partiden olduğu için davet edilmediği tahmin edilen Ali Coşkun'un törene gelmesi, çok sayıda "Liyakat Sahipleri"ni paniğe sevk etti. Ancak sözde liyakat sahipleri üste çıkmak için Muhtar Ali Coşkun'u utanma belası konuşma yapmak için kürsüye davet etti. Muhtar Ali Coşkun istememesine rağmen haziruna saygı çerçeveesinde kısa bir selamlama konuşması yaptı.

tepebağ mahallesi

Böylece Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay ve sözde yöneticileri ayrımcılıklarını dışa vurmuş oldu. 

İşte Seyhan Belediyesince gönderilen "Vesvese" dolu haber:

Seyhan’ın Bilge Başkanı Akif Kemal Akay,  Adana’nın tarihi geçmişini ve dokusunu yansıtan Tepebağ bölgesindeki destinasyon aksına ‘Kahve Evi’ni ekleyerek kent turizminin gelişimi konusunda önemli hizmet alanını daha hayata geçirdi.

Osmanlı döneminde kahve dövülen el dibekleri, kahve çekilen el değirmenleri, oturmalı değirmenler, çeşitli boyutlarda metal kahve tavaları, kahve soğudanlıkları, üzeri motifli eski kahve tepsileri, Osmanlı dönemine ait kahve fincanları gibi birbirinden çeşitli envanterlerin sergilendiği Kahve Evi’nde ziyaretçilere kahve ikramı da yapılıyor.

TEPEBAĞ BÖLGESİ YENİ DÖNEMDE DAHA DA FARKLILAŞACAK

CHP Seyhan İlçe Örgütü, muhtarlar, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve yurttaşların katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde Başkan Akay,  tarihi Tepebağ höyüğünün Tepebağ ve Kayalıbağ mahallelerini kapsadığına işaret etti. Açılışı yapılan Kahve Evi’nin her iki mahallenin de ortak değeri olduğunu vurgulayan Akay, Tepebağ bölgesinin yeni dönemde daha da farklılaşacağını söyledi.

TEPEBAĞ YENİ DÖNEMDE DE BİZİM İÇİN ÖZEL BİR NOKTA OLACAK

Akay, “Bu binanın hemen arkasında, şu an bilinen tarihi 3-4 bin seneye ulaşan bir kazı mevcut. O kazıların 7-8 yılına kadar uzanacağı ifade ediliyor. Onun için Tepebağ eskiden olduğu gibi yeni dönemde de bizim için özel bir nokta olacak” dedi.

‘Kahve Evi’

PAKSOY AİLESİNE TEŞEKKÜR

Kahve Evi’nde kahve içme kültürünün farklı bir boyutunun görüleceğini aktaran Başkan Akay, Kahve Evi’nde sergilenen araç gereçleri bağışlayan Şahin Paksoy ve Gönül Paksoy’a teşekkür etti. Akay, “Biz Gönül Paksoy’la konuştuğumuz zaman bize böyle bir yeri kazandırabileceğini ifade etmişti. Biz bu kadarını beklemiyorduk. Sizlerde göreceksiniz, son derece anlamlı, emek verilmiş, zaman harcanmış, bir artık müze diyebileceğimiz bir yer elde ettik. Sanırım Paksoy ailesi bunu başka değerlerle de tamamlayacak” şeklinde konuştu.

HER TÜRLÜ KATKIYI VERECEĞİZ

Adana’daki tarih turizminin geliştirilmesine yönelik olarak kamu kurumları arasındaki işbirliğinin artarak süreceğini vurgulayan Başkan Akay, “Bu alanların bir destinasyon noktası, insanların gezip göreceği yerler haline getirilmesi için her türlü çabayı, katkıyı gösterme noktasındayız. Diğer kurumlarla birlikte burayı çok farklı bir alan haline dönüştüreceğiz” ifadelerini kullandı.

MUHTARLARDAN BAŞKAN AKAY’A: SAĞ OLUN VAR OLUN

Kayalıbağ Mahallesi Muhtarı Ali Coşkun, “Benim doğup büyüdüğüm bu mahalleye Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay’ın yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun” dedi. Tepebağ Mahallesi Muhtarı Mehmet Demir de, “Sayın başkanımızın Tepebağ’a da aynı hizmeti vermeye devam ettiğini, inşallah bundan sonra da devam edeceğini temenni ediyoruz. Devamlı arkasındayız sayın başkanımızın. Sağ olun var olun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Kahve Evi’nin açılışı gerçekleştirildi.