Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Şırnak Uludereliler Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek dernek üyeleriyle bir araya geldi. Daha sonra Mustafa Kemal Mahallesi’nde Halk Buluşması gerçekleştiren Seçer, son olarak Adıyaman Tutlular Derneği üyeleriyle buluştu.

“Vatandaşlarımızın memnuniyeti bizleri mutlu ediyor”

Toroslar İlçesi Demirtaş Mahallesi’nde yer alan Şırnak Uludereliler Yardımlaşma Derneği üyeleriyle bir araya gelen Başkan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yapmış olduğu hizmetlerin karşılığında vatandaşların memnuniyetlerini dile getirmesinin kendisini mutlu ettiğini ifade etti. CHP’nin Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız ile birlikte Meclis’teki 5 yıllık görev süresi boyunca çok değerli işler yaptıklarını söyleyen Seçer, “Çevre sorunlarında, yolsuzluk iddialarında, imar düzenlemelerinde, geriye dönük ya da dönemimizle ilgili kararlarda, hep halkın yanında duran bir meclis üyesi oldu ve beraber çalıştık” dedi.

“Mersin insanı mutlu”

Seçer, kentte hayata geçirdikleri yol yapımından, sosyal belediyecilik alanında gerçekleştirdikleri hizmetlere, ucuz yemekten gıda yardımına, evde bakıma ve çocukların eğitimlerine katkı vermeye kadar her türlü desteği gerçekleştirdiklerini anlattı. Seçer, “Mersin insanı mutlu ve gerçekten huzurlu. Mersin çok çeşitliliğin olduğu bir kent. Burada huzuru sağlamak için belediye başkanı herkesi vatandaşı olarak görecek. Bu kentteki belediye başkanının herkesi kucaklayacak bir dili olacak, herkesi sevecek. Belediye başkanın kalbinde insanlık sevgisi olacak, ne hizmetlerinde ne davranışlarında hiçbir ayrıma gitmeyecek. 5 yıldır bunu yaşadık” diye konuştu.

Seçer, geride kalan 5 yıllık sürede 2019 seçimlerinde kendisine oy vermeyen vatandaşların da Büyükşehir’in hizmetlerinden memnuniyet duyduklarını söylediı. Seçer, “Baktılar ki bir Başkan geldi, kendisi için söylenen o kara propaganda hep boşmuş, böyle bir derdi yokmuş. Oy vermeyenin de verenin de köyünü, yolunu yapmış. Nerenin neye ihtiyacı varsa adalet çerçevesinde hizmeti dağıtmış. Bu 5 yıl bu kente öyle bir hissiyat getirdik ki, herkes; ‘Benim Başkanım.’ diyor. Sizlerin desteğiyle Büyükşehir’de açık ara farkla Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni tekrar kazanacağız, hiçbir endişemiz yok” ifadelerini kullandı.

“Halk hizmetlerimizden memnun”

Seçimlerde hizmetlerinden memnun olan vatandaşların desteğini istediklerini kaydeden Seçer, gittikleri her yerde vatandaşların ilgi ve sevgisiyle karşılaştıklarını belirtti. Seçer, “Halk hizmetlerimizden memnun. Bunu da sandıkta Toroslar’da Abdurrahman Yıldız için Büyükşehir’de Vahap Seçer için destek olarak göstereceklerinden eminim. Bir 5 yıl daha sizlerin desteğiyle görevimizi yapmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

Üren: “Başkanımız; eşitliği ve barışı ön planda tutan biri”

Şırnak Uludereliler Yardımlaşma Derneği Başkanı Necmettin Üren, Başkan Seçer’in göreve geldiği günden bu yana yapmış olduğu hizmetlerden dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Üren, “Başkanımız; insan ayırımını yapmayan, eşitliği, kardeşliği, barışı, sevgi, insanlığı daima ön planda tutan bir başkan. Bu özellikler, her başkanda bulunmaz. 20 kere de aday olsanız biz sizin yanındayız” diyerek 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir’de Başkan Vahap Seçer’in yanında olduklarını ifade etti.

“En büyük güç halkın gücü”

Şırnak Uludereliler Yardımlaşma Derneği’nin ardından Toroslar İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi Halk Buluşması’nda konuşan Seçer, kendisini coşkuyla karşılayan yurttaşlara seslenerek; “Belediye başkanı halkı seviyor, yüreğinde hissediyor, halk, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, yoksul yurttaşlar için gecesini gündüzüne katıyorsa onu kimse yıkamaz. Çünkü arkasında halk var. En büyük güç halkın gücüdür” diye konuştu

“Alnı açık, başı dik geziyoruz”

5 yıldır Mersin’de insanların mutlu bir şekilde ayrım olmadan yaşadığına vurgu yapan Seçer, “Herkese adaletli hizmet. Bize oy veren de vermeyen de; etnik yapısı, belgesi, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bizim vatandaşımızdır. Onların acısı bizim acımızdır” dedi. Seçer konuşmasını, “Tok, acın halinden anlamaz. Acısı olmayan acılı insanın halinden anlamaz ama belediye başkanı anlamak zorundadır. Tokun halinden de acılının halinden de süt isteyen bebeğin de ilaç isteyen hastanın da halinden anlamak zorundadır. 5 yıldır bunu gösterdik” cümleleriyle sürdürdü.

“İnsanları ayırmamanın karşılığını sandıkta göstereceğiz”

31 Mart’ta halkın Mersin’den tüm Türkiye’ye bir mesaj vereceğini söyleyen Seçer, “İnsanları ayırmadan, ötekileştirmeden, onları kucaklayarak, insanca elini uzatarak hizmet yapmanın sonuçlarını göreceğiz” dedi. 2019 seçimleri öncesinde yaptıkları çalışmalarda vatandaşlardan kendilerine güvenmelerini istediklerini hatırlatan Seçer, “ ‘Hiç merak etmeyin, bizi tanımıyorsunuz ama bize destek verin. Alnınızı açık, başınızı dik gezdireceğiz’ dedik. Şimdi yine diyoruz. Bizlere destek verin. Aynı duygu ve düşüncelerle çalışacağız” dedi.

“Güzel günler bizleri bekliyor”

Yeni dönemde de hizmetlerin artarak devam edeceğinin sözünü veren Seçer, 31 Mart seçimlerini kazanacaklarından hiç endişe olmadığının altını çizdi. Seçer, “Biz 1 Nisan sabahı burada olacağız. Güzel günler bizleri bekliyor. Bir olacağız, birlik olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Çalışan, azmeden kazanır. İnsanları seven, sayan, sevgi ve saygı görür. Buna inanıyoruz ve güveniyoruz” diye konuştu.

Yıldız: “Toroslar’ın 30 yıllık makus talihine el birliği ile son vereceğiz”

CHP Toroslar Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Yıldız, Toroslar İlçesi’nin 30 yıldan bu yana hak ettiği değeri göremediğinden söz ederek, “Burada bulunan insanların gözlerindeki ışıktan anlıyorum ki; doğru yolda ilerliyoruz, bu işi başaracağız ve Toroslar’ın 30 yıllık makus talihine hep beraber el birliği ile son vereceğiz” dedi. Yıldız, Başkan Seçer’in Toroslar için çok ciddi projeleri olduğuna değinerek, “Bizler bu gücü Toroslar Belediyesi’nin gücüyle birleştirerek çok daha mükemmel işleri Vahap Başkanımla beraber başaracağız. Toroslar’ın 30 yıllık makus talihine son vermek için hep beraber el birliğiyle Torosları umduğumuz zaman diliminden çok daha kısa bir sürede imar edebiliriz, yenileyebiliriz, yeniden kurabiliriz” diye konuştu.

Bingöl: “Ne zaman ararsak Büyükşehir yanımızda”

Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı Mehmet Bingöl, Mersin Büyükşehir’in duyarlı bir belediye olduğu ve gece- gündüz demeden hizmetlerini gerçekleştirdiğini dile getirerek, “Gece de arasak gündüz de arasak, Büyükşehir hasta bakım ve temizlik ekibi gönderiyor. Şimdi ise, Ramazan’da parti ayırmadan herkes Ramazan kolisi alıyor” dedi.

Seçer, Adıyaman Tutlular Derneği’nde konuştu

Gün içerisindeki son programı olan Adıyaman Tutlular Derneği’nde konuşan Seçer, Mersin’de her milletten insan olduğunu kaydederek, “Birbirimizi anlamak zorundayız. Birbirimizi ayırmamalıyız zaten artık iç içe geçmişiz. Kürt’müş, Türkmen’miş, Arap’mış, göçmenmiş iç içe geçmiş herkes, bırak istediği gibi yaşasın, istediği gibi giyinsin, istediği dili kullansın. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu birer yurttaşıyız. Ülke hepimizin. Biz diyoruz ki ‘Modern bir ülke olsun, demokrasi olsun, hukuk devleti, insan hakları olsun, bir arada olalım, bütün olalım, ayırmayalım’” diyerek, 5 yıldır Belediye Başkanlığı yaptığını ve ayrım yapmadan nasıl hizmetler götürdüğünü herkesin gördüğünü söyledi.

“Toroslar’ın tepesindeki Yörük bir kadın, başına bir adaletsizlik geldiği zaman ‘Vahap Başkan’ var’ diyor”

2019 yerel seçimlerinden anımsatma yapan Seçer, “‘Toroslar’ın tepesindeki bu dağ köylerindeki, Yörük ellerindeki bir kadın, başına bir adaletsizlik geldiği zaman ‘Vahap Başkan’ var diyecek. Ben bunu dedirteceğim’ dedim. ‘Toros dağlarındaki kadın çaresiz kaldığı zaman Vahap Seçer aklına gelsin, Vahap Başkanım var desin.’ dedim. Şimdi tam da böyle. Bundan gurur ve onur duyuyorum. Ben köylere gittiğim zaman özellikle Mut’ta ve daha uçta periferideki ilçelerde Gülnar’da bunu vatandaşlardan duyuyorum” dedi.

Seçimlerde CHP’ye oy çıkmayan bölgelerin de kendisinden ve Büyükşehir’in hizmetlerinden büyük memnuniyet duyduğunu anlatan Seçer, “Bir belediye başkanı halkını sevecek. Yoksa iyi bir belediye başkanı olmaz. O memlekete huzuru da getiremez. Herkesin huzuru, mutluluğu yerinde” diye konuştu. Daha iyi bir Mersin ve daha iyi bir ülke için çalıştıklarını kaydeden Seçer, “Ben halkımı seviyorum. Benim için AK Partili, İYİ Partili veya Cumhur İttifakı’na oy vermiş hiç önemli değil. Ben tüm vatandaşlarımı seviyorum” dedi ve seçimi açık ara farkla kazanacaklarının da altını çizdi.

Dönmez: “Başkanımız 5 yıldan beri Mersin’in çehresini değiştirdi”

Adıyaman Tutlular Dernek Başkanı ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Mahmut Dönmez, Başkan Seçer’in kentte 5 yıl boyunca çok önemli hizmetleri hayata geçirdiğini belirtti. Yaşanan 6 Şubat deprem felaketinde Büyükşehir Belediyesi’nin deprem bölgelerine yardım yaptığını vurgulayan Dönmez, “Başkanımız, ülkemizi yasa boğan 6 Şubat depreminde Büyükşehir Belediyesi’nin bütün imkanlarını depremzedeler için kullandı. 5 yıldan beri Mersin’in çehresini değiştirdi. Yaşlısına, emeklisine, çiftçisine, herkese çok güzel hizmetler de bulundu” dedi.