Haftalık, on beş günlük ve aylık gazeteler olarak ortak hareket etme amacıyla kurulan Yerel Medya Güç Birliği Platformu'nun Başkanı Kamil Yalçın Göl ve yönetim kurulu üyeleri Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’i ziyaret etti.
Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Kocaispir, Platform Başkanı Kamil Yalçın Göl ve yöneticileri İsmet Tanlı- Güney Gündemi Gazetesi, Bünyamin Aka-Adana Gözcü Gazetesi, Cengiz Durak- Yüreğir Çukurova Gazetesi ile yerel basının son durumu, yerel yönetimlerden beklentileri ile ilgili sohbet ettiler.

Cafer Esendemir “ÇGC Türk Basının Kutup Yıldızıdır” Cafer Esendemir “ÇGC Türk Basının Kutup Yıldızıdır”

“YEREL BASINA DESTEK VERMELİYİZ”

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir yerel basının zor koşullar altında önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, “Biz yerel basınımıza çok değer veriyor ve önemsiyoruz. Son alınan kararlar sonrası yaşadığınız sorunlarınızın da farkındayız. Diliyorum ki Adana basını önümüzdeki süreçte daha güçlü bir duruma gelecek ve halkın haber alma hakkını kullanmasına önemli katkılar koyacaktır. Yerel Basın Güçbirliği Platformunu oluşturarak önemli bir birliktelik sağlamışsınız. Bu birliktelik beraberinde birçok sorunun çözümüne de katkı koyacaktır. Biz de elimizden geldiğince yerel basınımıza hiçbir ayrım yapmadan destek olmayı sürdüreceğiz” dedi.
Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ile yöneticiler, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’e ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür etti.