Kaynak: cukurovabarisgazetesi.net

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın belediye başkanlığı döneminde özellikle CHP’ye yakın kanallara ödenen reklam ve tanıtım gideri faturalarının kabarıklığı her yıl denetim komisyonunun yaptığı incelemeler sonrasında gündeme gelerek kamuoyunun dikkatine sunuluyor.

5 KİŞİLİK KOMİSYON HESAPLARI DENETLEDİ

Bu yıl da yine gelenek değişmedi ve Zeydan Karalar’ın halkın parasını ‘tanıtma’ adı altında televizyon kanallarına akıtıldığı gerçeği ortaya çıktı. 2023 yılı belediye hesaplarının denetimine ait raporun hazırlandığı ve yerel seçimler öncesindeki son belediye meclis oturumunda komisyon başkanı tarafından mecliste okunacağı öğrenildi. Şehmus Uçar, Cihan Şener, Cafer Boyraz, Vedat Gündoğan ve İhsan Topçu’dan oluşan 5 kişilik komisyonun yaptığı incelemelerin detayları meclisteki sunumda netleşecek.

‘Altın Koza Ödül Töreni Tanıtımı’ adı altında Habertürk’e 480 bin lira, Halk TV’ye 300 bin lira, TELE 1’e 240 bin lira fatura bedeli ödeyen Adana Büyükşehir Belediyesi, Hayat Reklam, Salt Yapım, firmalarında toplamda 75 bin lira ödemeyi yaptığı öğrenildi. Bu arada Halk TV’nin aylık olarak 23 bin ile 36 bin lira arasında değişen faturayı kesintisiz olarak Büyükşehir Belediyesine kestiği gerçeği ortaya çıktı. Başkan Zeydan Karalar’ın televizyonu olarak kamuoyuna bilinen ve tanınan Koza TV’nin de 100 bin liralık fatura kestiği komisyona ulaşan bilgiler arasında yerini aldı.

ÇGC Kupası Super Chıron’un Oldu ÇGC Kupası Super Chıron’un Oldu

YAKLAŞIK 2 MİLYON 600 BİN LİRA PARA ÖDENMİŞ!

Öte yandan Habertürk Televizyonunun mart 2023’te 295 bin liralık tanıtım faturası kestiği, yerel Kanal A ve Otağ Televizyonlarının da tanıtım adı altında 17 bin 700 lira ile 64 bin 900 liralık faturaları keserek belediyeden tahsil ettiği komisyon incelemelerinde ortaya çıktı. Bu arada Adana Büyükşehir Belediyesinin ANKA Ajansı’na, DHA’ya ve İHA’ya aylık olarak abone oldukları netleşen bilgiler arasında yerini aldı. Yaklaşık olarak Adana Büyükşehir Belediyesi’nin tanıtım adı altında 2 milyon 600 bin bin lira parayı 2023 yılı içinde ilgili televizyon kanalları ile haber merkezlerine ödediği ifade ediliyor.