Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın, Türkiye ve Adana gündemiyle ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Zeydan Karalar, Adana Büyükşehir Belediyesi’ni devraldıklarında gelirin 4 katı borç bulunduğunu ve gelinen noktada borcun 4 katı gelire ulaşıldığını belirterek, adeta mali bir mucizeye imza atıldığını, böylece Adana’nın önünün açıldığını söyledi.

MALİ MUCİZENİN ARDINDAN ÖNEMLİ HİZMETLER

Adana’da yaptıkları çok önemli altyapı, yol, su, köprü, alt geçit, sosyal belediyecilik hizmetlerine değinen Başkan Zeydan Karalar, önümüzdeki dönemde yapılması planlanan otogar, 8 alt geçit, metro, tramvay, kütüphaneler ve diğer hizmet projelerine de değindi. Başkan Zeydan Karalar, Adana’da su kayıp kaçağını büyük oranda azaltması planlanan SCADA uygulamasıyla ilgili de bilgi aktardı. 

Belediye’de gelirin nasıl artırıldığına dair yapılanları anlatan Başkan Zeydan Karalar, yüzlerce iş makinesi satın alındığını, böylece kiraya giden paranın tasarruf edildiğini açıkladı. Adana’nın vergi gelirinin artırılması konusunda çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve belediyeye yılda 1 milyar liralık girdi sağladıklarını da ifade eden Başkan Zeydan Karalar, güneş enerjisi santrali kurarak hem belediyenin elektrik giderinin karşılanması hem de bir o kadar elektrik satışı gerçekleştirip, belediyeye gelir sağlanması için çalışma yürüttüklerini bildirdi. 

İsmail Küçükkaya’nın sorularını büyük bir samimiyetle yanıtlayan Başkan Zeydan Karalar, Adana’da halka hizmet ederken oy hesabı, siyasi parti ayrımı yapmadıklarını kaydetti.