Yumurtalık muhtar toplantısının ardından Gölovası, Sugözü, Zeytinbeli, Demirtaş köylerine giden Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık’ta Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen iftar programına katıldı. Yumurtalık’ta olağanüstü ilgi ve sevgiyle karşılaşan Başkan Zeydan Karalar, “Görüyorum ki Yumurtalık kararını vermiş, ‘mühendis başkanla 5 yıl daha atılıma devam’ diyor” dedi.

ADANA VE YUMURTALIK HAK ETTİĞİ YERE GELECEK

Yumurtalık’ın yıllardır çözülmeyen su sorununu çözdüklerini, yollarını yaptıklarını anlatan Başkan Zeydan Karalar, Çatalan’dan kaliteli içme suyunu ve arıtma tesisini Yumurtalık halkıyla buluşturacaklarını; Adana’nın da Yumurtalık’ın da hak ettiği yere geleceğine vurgu yaptı.

Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık’ta muhtarla buluştu, köylerinde halka bir araya geldi, talepleri dinledi, hizmetleri anlattı, ilçede verilen Büyükşehir iftarına katıldı.

HİZMETTE SİYASİ AYRIM YOK

Yumurtalık halkından, sık sık yaptığı hizmetler için teşekkür ifadeleri duyan Başkan Zeydan Karalar, yeni talep ve önerileri de dikkatle not alarak, “Hangi partiden olursa olsun birisi bana ‘şuna ihtiyacımız var’ dediğinde, yapılabilir bir şeyse ben o ihtiyacı yerine getiririm” dedi.

Başkan Zeydan Karalar ayrıca, Yumurtalık ve Karataş’ın turizm merkezi olması için var güçleriyle çalışacaklarını duyurdu.

DEVASA HİZMETLER

Mazot alamaz, işçi maaşı ödeyemez, haciz dosyalarıyla boğuşan bir belediye devraldıklarının altını çizen Başkan Zeydan Karalar, pandemiye, ekonomik buhrana ve depreme rağmen uyguladıkları mali disiplinle Adana Büyükşehir Belediyesi’ni nasıl hizmet atağına geçirdiklerini anlattı. Başkan Zeydan Karalar, yarım milyarlık dev yatırımlarla 3 yeni altgeçidi, 5 yeni bulvarı, 221 cadde ve bulvar yenilemeyi, 111 yeni otobüs ve 321 iş makinesi alımını, 3 milyon ton asfalt dökümünü (önceki dönemin 3 katı), alt ve üst yapı yenilemeyi, güneş enerjisi yatırımlarını, SCADA Kontrol Merkezi, bisiklet yolları, 25 yeni park, öğrenci yurtları, ücretsiz kurs merkezleri, gündüz bakımevleri, kadın akademisi, nitelikli iş gücü yetiştirme akademileri, Payhane, halk kütüphaneleri, üreticiye yem-tohum-fidan-güneş paneli destekleri, aşevi, halk kart gibi çok sayıda hizmeti Adanalıyla buluşturduklarını bildirdi.

YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATI

Adana’ya adanarak çalışan ve “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” diyen Başkan Zeydan Karalar, önümüzdeki dönem;

Yeni Nesil Otogar, 8 Yeni Farklı Seviyeli Kavşak, Yeni Tramvay Hattı ve Nostaljik Tramvay, 2. Etap Metro Hattı, Yeni Bulvarlar, Yeni Köprüler, Yeni Etap Bisiklet Yolları, Deprem Eylem Plan, AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi), Sosyal Konutlar, Ziyapaşa Kentsel Dönüşüm Projesi, 2000 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi, Yedi Göze İçme Suyu, 6 Yeni Atık Su Arıtma Tesisi, Spor Kampüsü, Olimpik Yüzme Havuzu, Yaşlı Yaşam ve Bakım Merkezi, dünya çapında 2 yeni halk kütüphanesi, yeni kreşler, Kültür Sanat Merkezi, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi, yeni öğrenci yurtları, yeni kurs merkezleri, Sivil Toplum Yerleşkesi, Ekolojik Kent Parkı, Engelsiz Vadi Rekreasyon Alanı, Orhan Kemal Müzesi, Kurtkulağı Pamuk Müzesi, Çocuk Arkeoloji Müzesi ve Atölyesi, Karataş ve Yumurtalık Sahil Projeleri, Mezbaha Kompleksi, Canlı Hayvan Satış Merkezi, Tarım Enstitüsü, Geri Dönüşümcüler ve Nakliyatçılar Sitesi gibi büyük projelere imza atacaklarını belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, temeli atılan ve 4 milyar lira tutarındaki Yedigöze’den İçme Suyu Getirme Projesini’nin de tamamlanacağını açıkladı.

Başkan Zeydan Karalar, Yumurtalık sahilinde Büyükşehir’in iftar programına katıldı