Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı; kadın kooperatifleri, kadın girişimciler ve kadın üreticilerin kendi imkânları ile ürettiği, el emeği hediyelik ürünleri, Kadın Emeği Pazarı’nda dördüncü kez Adanalıların ziyaretine açtı.

“Ürettikçe Hep Güçlü” sloganıyla kurulan ve Adana’da faaliyet gösteren kadın kooperatifleri ile kadın üreticilerinin katılımıyla dördüncü kez açılan Kadın Emeği Pazarı,  Mahfesığmaz Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı’nda ziyaretçilerini ağırladı.

Büyükşehir Destekli Kadın Emeği Pazarı Kuruldu

”Kadın Emeği Pazarı” ile el emeği göz nuru; takı, örgü, tığ, dikiş, süsleme, boyama, el yapımı çanta, örgü bebek, kanaviçe, seramik, çini, mum, doğal taş süsleme, cam, resim ve benzeri alanlarda üretilen birbirinden renkli ürünler satışa sunuldu. El emeği ürünlerinin yer aldığı stantları ziyaret eden vatandaşlar, sevdiklerine özgün hediyeler almak için Kadın Emeği Pazarı’nda alışveriş yaptı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 2023 yılı içerisinde toplam 320 satış standı kurarak, kadınların ekonomik hayata katılımlarına destek oldu.