DEVA Partisi Adana İl Başkanı Sadullah KISACIK, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Cumhuriyetin ilanının ülkemizin bağımsızlığı, demokrasimiz ve toplumsal eşitliğimiz için önemini vurguladığı mesajında Kısacık, şu açıklamalarda bulundu:

“Bugün, uğradığımız haksız işgaller karşısında, milletimizin ortak bir ruhla verdiği Millî Mücadele neticesinde, Dünya’ya örnek olacak şekilde, millî egemenliğe dayalı bir devlet kurmuş olmanın onurunu yaşıyoruz.99 yıl önce bugün, bağımsız bir devlet olarak varlığımız ve hukukî statümüz, Dünya devletleri tarafından kabul edilmiştir.Ben, bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bağımsızlığımız uğrunda canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum. Adanalı hemşehrilerimizin ve tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramının 99. Yıl dönümünü, en hissi duygularımla tebrik ediyorum. 
Cumhuriyet sayesinde tanıştığımız demokrasiyle, millî mücadelemiz için milletimizden aldığımız ilham, seçme ve seçilme hakkıyla ülkemizin yönetimini beslemiştir. Milletimiz, kadın ve erkek ayrımı yapılmaksızın, fikrini beyan etme ve oy kullanma özgürlüğüyle, ülke yönetimininve  kendi ‘egemenliğinin kayıtsız, şartsız sahibi olmuştur’.
DEVA Partisi kadroları olarak,  Cuhmuriyetimizin ilkelerinde vurgulandığı üzere; demokrasimizi güçlendirmeye, özgürlüklerimizi genişletmeye, hukuk sistemimizi yükseltmeye, ekonomimizi kalkındırmaya, toplumsal eşitliğimizi ve haklarımızı hukuk ve adalet güvencesiyle koruyarak geliştirmek adına Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan liderliğinde canla başla çalışıyoruz. Daha demokratik ve güçlü bir Türkiye için ülkemizin topumsal tüm paydaşlarını bütüncüllükle önemsiyoruz. ‘Kadın Varsa Çözüm Var’, diyoruz. ‘Türkiye’nin Devası Gençlerdir’, diyoruz. ‘Farklı fikirlerle, düşüncelerle biz hepimiz, Türkiye’yiz’, diyoruz.”