Ambulansa yol vermedi, cezayı yedi

Adana ilinde Ambulansa yol vermediği belirterek sosyal medya, yerel ve ulusal basında habere konu olan 01 .... 842 plaka sayılı 1990 model beyaz renkli Honda marka araç sürücüsü O.G. aracı ile birlikte Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Huzurevleri Mahallesi 80. Yıl bulvarında bulunan iş yerinde aracı ile alınmıştır.

Ambulansa yol vermedi, cezayı yedi
banner686

Olay günü 01 ... 842 plakalı otomobili kendisinin kullandığını ve ruhsat sahibinin kendisi olduğunu, Ambulansa yol vermeme nedenini bilmediğini, o an içinden öyle geçtiğini herhangi bir kastının olmadığını görevlilerimize sözlü olarak beyan etmesi üzerine ilgili kişinin yapmış olduğu trafik kural ihlali kendisine anlatılarak yasal hakları yüzüne okunmak sureti ile 2918 Sayılı Trafik Kanununun 55/1-c maddesinde belirtilen  "Trafikte geçiş üstünlüğü olan araçlara ilk geçiş üstünlüğünü vermemek" ve aynı Kanunun 46/2-c maddesine belirtilen "Aksine bir işaret bulunmadıkça trafiği tehlikeye düşürecek şekilde şerit değiştirmek" maddelerini ihlalden toplam (343,00) TL trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilerek sürücü belgesinden 35 puan düşümü yapılmıştır.

Ayrıca sürücü O.G.'nin Türk Ceza Kanununun 179/3 maddesi "Trafik Güvenliğini Tehlikeye Düşürmek" suçundan işlem yapılmak üzere Çukurova İlçe Emniyet Müdürlüğü 100. Yıl Polis Merkez Amirliğine teslim edilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER