banner733

"Bölge yatırım için cazip hale gelecek"

Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, ATB Meclis Başkanı Şahin Bilgiç ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret etti.

banner686

ATB Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, “Yitik kaybedildiği yerde aranır. Ekonomide, sanayide lider olan bir şehrin bugün nasıl bu hale geldiğini irdeleyip, yeniden ivme kazanmak için birlikte çaba göstermeliyiz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün şu ana kadar yatırımcı, iş dünyası ve kentin diğer dinamikleriyle ilgili yaklaşımı çok güzel. Önemli olan bu. Böyle düşünüldüğünde işbirliğinin önü kendiğilinden açılır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Koç ve Sabancılar gibi ülkenin dev yatırımcılarını bölgeye çekmek istediğini belirterek, “Özellikle Ceyhan bölgesine yatırım yapacakların önü kesiliyor. Ceyhan’da rafineri yatırımı yapacak dev firmaların yaptığı lisans müracaatları kabul edilmedi. Yerli sermayeyi çok önemsiyoruz. O bölgede Ahmet Çalık’ın yapmayı istediği yatırımların biri gerçekleşse psikoloik eşik aşılmış olacak. Bu yatırımların sadece biri bile Adana’yı bir anda çevre illerin ekonomik açıdan önüne geçirecek kapasitede. Biz bölgeyi çok iyi tanıyoruz ve yatırım için cazip hale getirmeye kararlıyız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2014, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz