banner733

Çetin: Kaza değil, katliam

Çukurova Belediyesi çalışanları, Soma’da yaşamını yitiren 300’e yakın madenci için saygı duruşunda bulundu, ölenlerin anısına mevlit okutulması kararlaştırıldı. Başkan Soner Çetin, “Bu bir kaza değil, ‘geliyorum’ diyen bir katliamdır ve hesabı verilmelidir” diye konuştu.

Çetin: Kaza değil, katliam
banner686
“ÖFKELİYİZ, HESAP SORUYORUZ”

Çukurova Belediyesi çalışanlarının tamamı dün sabah 09.00’da belediyenin zemin katında toplanarak Soma’daki maden kazasında hayatını kaybedenler için 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Tüm Bel-Sen Adana Şube Başkanı Çetin Gürkan,  “Öfkeliyiz, hesap soruyo5ruz ve Soma’daki katliamın sorumlularını biliyoruz. Özelleştirme, taşeronlaştırma politikalarını sürdürenler, maliyet düşürmek için işçilerin hayatına kastedenler ve işyerlerindeki denetimleri bile özelleştirenler Soma katliamının failidir ve hesap vermelidir” dedi.

300 DEĞİL 1 KİŞİ BİLE ÖLSE DE...

banner625
Ölenlerin sayısının dün sabah itibarıyla 274 olarak açıklandığına dikkat çeken Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Ölen her işçi, kaybedilen her memur, yitirdiğimiz her mühendis yani her can çok önemlidir. Ölümleri sayılara indirgeme yanlışlığına kapılmamalıyız. Soma’da olan; bir kazadan çok ‘Geliyorum’ diye bas bas bağıran büyük bir katliamdır ve hesabı mutlaka sorulmalıdır. ‘Soma’daki madenler araştırılsın’ diye çırpınan CHP’li vekilin  Araştırma Önergesi neden ciddiye alınmadı, kamuoyu bilmelidir” diye konuştu.

SOMA İÇİN MEVLİT OKUNACAK

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Soma’daki maden kazasında yaşamını yitirenler için 19 Mayıs Pazartesi günü mevlit okutulacağını da belirtti. Mevlidin Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Engelliler Parkı’na bitişik Ramazanoğlu Camii’nde saat 12.15’de başlayacağını belirten Başkan Çetin, dini törenin ardından halka helva dağıtılacağını söyledi. Başkan Çetin, bugün saat 14.00’te gerçekleştirilecek 7. Halk Günü’nde de Soma’daki katliama ayrıca değineceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2014, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz