banner735

Kızıldağ Yayla yolu asfalt çalışması başladı

Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Kızıldağ Yaylası yolunun asfaltlanmasına başlandığını söyledi.

Kızıldağ Yayla yolu asfalt çalışması başladı
banner686
Aslan, Nisan 2015 ayında başlanılan Kızıldağ yolunun 6 ay sonunda tamamlanacağını ifade ederek, “Özel İdare zamanında 48 milyon liraya ihaleye açılan ve 2 yılda bitirilecek yolu Adana Büyükşehir Belediyesi olarak 10 milyon liranın altında bir maliyetle, 6 ay sonunda tamamlanarak hizmete açılacak” dedi.

banner625
  16 kilometrelik yolun 13 metre genişliğinde ve 3 şeritli olarak yapıldığını kaydeden Aslan, “Şuan 2 bin 400 metrelik asfalt çalışmasına başlanmış bulunmaktadır. 2 gün içerisinde bu bölüm bitirilerek halkımızın hizmetine girecektir” dedi.

  Yolun tamamının 30 Ağustos 2015 tarihine kadar bitirilmesinin hedeflendiğini vurgulayan Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan, çalışmalar esnasında yağmur nedeniyle 47 gün çalışılamadığına dikkat çekti. Yolun yapılmasında başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına ve tüm personeline teşekkür eden Aslan, “Karaisalı Belediyesi olarak destek verdiğimiz bu yol ile yazın nüfusu 30 bin geçen yaylaya ulaşım çok daha rahat olacaktır. Birçok ölümlü trafik kazalarına yol açan keskin virajlı Kızıldağ Yolu tarihe karışacak ve artık daha çağdaş, insana yakışır bir hale getirilecek” şeklinde konuştu.

 
Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz