Rahmi Pekar "Gece-gündüz demeden çalışıyoruz"

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, vatandaşların altyapı sorununu çözmek için durmaksızın çalışıyor.

Rahmi Pekar
banner686
Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam İlçelerindeki muhtelif mahalleleri kapsayan 2015-1 numaralı yağmur suyu ve kanalizasyon inşaatı yapım işini sürdüren ASKİ, problem yaşanmasına sebep olan hatları yeniliyor.
Yüreğir ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi 942. Sokak’ta Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından gerçekleştirilen kanalizasyon hattı yenileme çalışması neticesinde mahalle sakinlerinin bugüne dek yaşadıkları altyapısal sıkıntılar sona erecektir. Toplam uzunluğu 235 metre olan hat için 400 mm çapında beton borular kullanılacak. 
Adanalılara sağlıklı altyapı hizmeti sunmak için aralıksız hizmet verdiklerini ifade eden Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rahmi Pekar, ‘’Altyapısı tamamlanmış ve daha sağlıklı çevreye sahip bir Adana meydana getirmek için canla başla çalışıyoruz. Her mahallemize kanalizasyon hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Yunus Emre Mahallesi’nde de böyle bir çalışma başlattık. Yenilenen kanalizasyon hattı sayesinde mahallede kötü koku oluşmasının da önüne geçilecek. Uzman kadromuz sayesinde mahalle ve sokakların eksiklerini tespit ederek sorunları hızlı bir şekilde çözmeye devam edeceğiz. Personellerimizin özverisi sayesinde bayram boyunca da hiç sıkıntı yaşamadık. Bu noktada bizlere desteğini esirgemeyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve gece gündüz demeden görevini yerine getiren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.’’ şeklinde konuştu.
Yunus Emre Mahallesi’ndeki kanalizasyon hattı yenileme çalışmasının Temmuz ayı içerisinde tamamlanması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2015, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER