Tunus büyükelçisine özel defile

Adana Olgunlaşma Enstitüsü, aralarında Osmanlı Saray kıyafetlerinin de bulunduğu 20 giysi ve 60 tabloluk kolleksiyonlarını sergiledi. Tunus Büyükelçisi Mehrez Ben Rhoma'nın da eşiyle birlikte katıldığı defilede, gözalıcı motiflerin sunduğu kültür ahengi, katılanlara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Tunus büyükelçisine özel defile
banner686
Olgunlaşma Enstitüsü Müze Salonu'nda düzenlenen defile, saat 19.00'da gerçekleşti. Defilenin onur konuğu Tunus Büyükelçisi Mehrez Ben Rhoma ve Tunus Konsolosu Nuri Sabuncu'ydu. Okul kolleksiyonundan seçme giysilerin yer aldığı defilede, Osmanlı Saray kıyafetleri de mankenler üzerinde sergilendi. Tabloluk kolleksiyonları eşiyle birlikte inceleyen Büyükelçi Rhoma, her bir giysinin hikayesi hakkında yapılan sunum karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Class Media'nın mankenleri tarafından sergilenen 20 farklı
giysi ise adeta göz kamaştırdı. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü İkbal Kalın, uzun süredir daha önce Amerika, Azerbaycan ve Cezayir'de de bu kolleksiyonu sunduklarını belirtti. Sergiye olan ilginin her geçen gün arttığını sözlerine ekleyen Kalın, "Bizim amacımız emeğimizi satmak değil, en iyi şekilde sunmak" dedi. Defile sonunda Tunus Büyükelçisi Mehrez Ben Rhoma ve Tunus Konsolosu Nuri Sabuncu'ya tablo hediye edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz