banner735

Tenisçilere özel kutlama

Adana’da 23 Nisan’ın 99’uncu yıldönümüne denk gelen 19’uncu Çukurova Cup 14 Yaş Uluslararası Tenis Turnuvası’na katılan tenisçilerin Çocuk Bayramı, yaş pasta kesilerek kutlandı.

Tenisçilere özel kutlama
banner686

22 Nisan’da yapılan açılış törenin ardından ana tablo maçlarıyla devam eden Çukurova Cup, bu yıl 16 ülkeden 127 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Geleceğin tenisçilerinin kıyasıya mücadelesine sahne olan turnuvaya katılan sporcuların Çocuk Bayramı için, Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları (ATDSK) logolu bir pasta yaptırıldı. Kortlarda mücadele sürerken, maçlarını bekleyen sporcuların katılımıyla yaş pasta kesilerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı. Turnuva ve bayram nedeniyle ATDSK tarafından özel olarak yaptırılan tişörtler de sporculara hediye edildi.

banner625

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramın dünyada tek olduğunu hatırlatan ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Her yıl turnuvamıza katılan onlarca ülkeden yüzlerce sporcu çocuğu bu özel günde Adana’da buluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tenisçilerimizle birlikte yaş pasta keserek günlerini kutladık. Atatürk’ün sözünden hareketle zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştiriyor, alt yapıya önem vererek Türkiye’ye teniste yeni şampiyonlar çıkarmak istiyoruz. Bu vesileyle sadece ülkemizden değil, diğer ülkelerden de Adana’ya gelen çocukların bayramını bir kez daha kutluyoruz” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz