Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; "Cumhurbaşkanı adayımız Fatih Erbakan’dır. En kısa sürede 300 Bin imza toplayacak ve milletimizin desteğiyle Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı yapacağız" dedi.  Yeniden Refah Partisi Ocak ayı İl divan Toplantısı Sarıçam Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Programın açılışında bir selamlama konuşması yapan Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal önemli açıklamalarda bulundu.

YRP İl Başkanı Selahattin Baysal'dan "Cumhurbaşkanı Adayı" Açıklaması

"Dava Arkadaşlarıma Teşekkür Ederim"

Adana teşkilatı olarak Türkiye’ye örnek çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Baysal; "Bu başarımızda hiç şüphe yok ki en büyük pay teşkilatlarımızındır. İl yönetimimize, ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine, mahalle mahalle, köy köy, ev ev dolaşarak partimizin ilkelerini anlatan tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.  Konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesilen Selahattin Baysal; "Bize her ortamda Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kimi destekleyeceğimizi soruyorlar. Biz de onlara diyoruz ki; Masa başındakileri de kasa başındakileri de desteklemiyoruz. Artık umut, çare, alternatif var. Artık Yeniden Refah var. Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceğiz ve 14 Mayıs’ta faiz lobilerinin iktidarı gidecek, Milli Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah iktidara gelecek. İnşallah yeniden büyük Türkiye’yi inşa edeceğiz" dedi.

"Tek Çare Yeniden Refah Partisinin İktidara Gelmesidir"

"Milletimiz iktidar ve ana muhalefetin kaşıkçı kavgasından bıktı. Bunlardan kurtulmamız için tek çare Fatih Erbakan’ın Cumhurbaşkanı olması, Yeniden Refah Partimizin de iktidara gelmesidir" diyen Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal; "Cumhurbaşkanı olabilmek için vatandaşlarımızın 100 Bin imzası gerekiyor ancak biz birkaç gün içerisinde inşallah 300 Bin imza toplayarak Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceğiz. Seçimler büyük bir ihtimalle ikinci tura kalacak ve inşallah Fatih Erbakan ikinci turda alacağı oylarda Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. " ifadelerini kullandı.

YRP İl Başkanı Selahattin Baysal'dan "Cumhurbaşkanı Adayı" Açıklaması

Salonu tıklım tıklım dolduran partililer ve vatandaşlar bu sözlerin ardından 'Başkan Erbakan' sloganları attı.
Baysal’ın konuşmasının ardından Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcıları Yahya Coşkunsu ve Mehmet Kaderli de birer konuşma yaptı.  İl Divan’ı ilçe başkanlarının ilçeleriyle ilgili son durumu aktarması ve partiye yeni üyelere rozet takılmasıyla son buldu.