banner834

Adana'da eczacıya bıçaklı saldırı!

Adana'da bulunan Şahin Eczanesinde uygun olmayan reçete ve raporla ilaç talebi reddedilen bir kişi Eczacıya bıçakla saldırdı. Araya girenlerce saldırı önlenirken zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

Adana'da eczacıya bıçaklı saldırı!

Şartlara uygun olmayan reçete ve rapor ile ilaç temin etmek isteyen şahsın bıçaklı saldırısına, Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Mürsel Yalbuzdağ'dan sert tepki geldi. 

BIÇAKLI SALDIRININ ŞOKE EDEN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

SAĞLIKTA ŞİDDET SON BULSUN

Adana Eczacı Odası Yönetim Kurulu adına bıçaklı saldırıya ilişkin açıklama yapan ADEO Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ olayı kınadı ve meslektaşına geçmiş olsun dileğinde bulundu.  Yalbuzdağ yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Biz eczacılar eczanelerimizde halk sağlığı adına hizmet veren kurumlarız. Hastaların sağlığına kavuşması için çalışanlarımızla birlikte işlerimizi titizlikle yapıyoruz. Zaman zaman haksız talepte bulunan vatandaşlar istedikleri olmayınca sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunuyor. Eczanelerimize zarar veriyor. Bizlerin ve çalışanlarımızın canlarına kastediyorlar. Şahin Eczanesi’nden şartları uygun olmayan reçete ve rapor ile ilaç temin etmek isteyen şahıs, ilaçları alamayınca eczacı ve eczane çalışanlarını tehdit ederek kesici/delici alet ile saldırmıştır. Etraftan gelen insanların müdahalesi sonucu bıçaklı saldırgan kaçarak kayıplara karışmıştır. Çalışanların şikayeti sonucu güvenlik kameralarını izleyen polis kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlatmıştır. Biz Eczacı Odası olarak meslektaşımıza ve eczane çalışanlarımıza geçmiş olsun diyor, saldırıyı kınıyor, failin yakalanarak cezalandırılmasını ve sağlıkta şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2021, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER