Adana'daki Mardinliler buluştu

Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nın 18. Geleneksel Gecesi gerçekleştirildi.

Adana'daki Mardinliler buluştu
banner686

Seyhan Oteli’ndeki geceye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Vali Hüseyin Avni Coş, gecede yaptığı konuşmada Mardinlileri kutlayarak, “Mardav’ın eğitime yaptığı önemli katkıları taktir etmemek mümkün değil” dedi.
Eğitime katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür eden Vali Coş, “Mardav ailesini kutluyorum. Bu çalışmaların diğer dernek, vakıf ve kurumlara da örnek olmasını diliyorum. Mardinli hemşerilerimin memleket sevgisini, çalışkanlığını beğeniyle karşılıyor, bu güzelliklerin devam etmesini diliyorum. Bu çalışmalar Türkiye’nin, Adana’nın Mardin’in kalkınması için çok önemli” şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, “Bu güzel gecede Mardinli hemşerilerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadesini kullandığı konuşmasında şunları söyledi:
banner625
“Mardin denince akla sanat, kültür, birlik beraberlik ve güzellikler gelir. Adana 81 vilayetten göç alan bir kent. Ancak en çok göçü Mardin ve Şanlıurfa’dan alıyor. Mardinli hemşerilerimizle çocukluğumuzdan beri birlikte yaşıyoruz. Altın Koza etkinlikleri çerçevesinde Mardin’e de gittik. Bu kucaklaşmayı önümüzdeki dönemlerde de devam ettireceğiz.”
Mardav Başkanı Osman Göktekin ise vakfın 18 yıl önce Mardinlileri bir araya getirmek ve dayanışmayı sağlamak için kurulduğunu belirterek, vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Mardav’ın markalaştığını kaydeden Göktekin, Mardav adıyla ürünler pazarlamak istediklerini söylediği konuşmasında önümüzdeki dönemde bin 200 öğrenciye burs vereceklerini açıkladı.
Mardav’ın 18. Geleneksel gecesi konuşmaların ardından Mardin’i tanıdan film gösterimi sonrasında türküler ve halaylarla devam etti.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2012, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner739

cyberturk.biz