Akkapı karanlığa mahkum edildi

Enerji SA on binlerce aboneden düzenli olarak fatura tahsil ettiği Akkapı Mahallesine aldığı paranın karşılığında, yeteri kadar yatırım yapmayınca, mahalle halkını karanlığa mahkum etti.

Akkapı karanlığa mahkum edildi
banner686

Hemen hemen her gün elektriklerin kesildiği Akkapı Mahallesinde EnerjiSA, kanunen vermesi gereken elektriği düzenli olarak vermemesine rağmen faturalarını düzenli olarak tahsil ediyor. Hatta belli bir süre faturasını geciktiren olursa hemen elektiriğini kesiyor.

SIK SIK KESİLEN ELEKTRİKLER NEDENİYLE ÇOCUKLAR BÖYLE DERS ÇALIŞIYOR.

banner625
Ancak EnerjiSA vatandaştan para tahsilatında duraksama yapmazken, elektrik verme konusunda sürekli duraksama yapıyor.İnsanların yaşam kalitesini bozacak kadar kesintiler sürerken, yatırımdan kaçınan EnerjiSA'ya Akkapı halkından tepki giderek artıyor. 20. Yüzyılda karanlığa mahkum bırakılan Mahalle sakinleri "EnerjiSA biz 2019'u yaşarken 1950'leri yaşıyor. Ufuk yok. Öngörü yok. Fatura karşılağı aldığı paranın karşılığını veremeyecek kadar küçük bir şirket. Eğer bizden kullandığımız KW kadar tahsilat yapıyorsa, bize de elektriği düzenli vermelidir" dediler.

ENERJİSA DAĞITAMADIĞI ENERJİ İÇİN UTANMADAN "DAĞITIM BEDELİ" ALIYOR

Faturalarını düzenli ödediklerini belirten Akkapı halkı sakinleri EnerjiSA'ya adeta ateş püskürürken "EnerjiSa kullandığımız enerjinin parasını söke söke alıyor. Ama elektriği sık sık kesiyor. Bu şirkette biraz utanma olsa bari elektriğini sık sık kestiği yerlerden "Dağıtım Bedeli" almaz. Bu kadar olamaz. EnerjiSA hem kullandığımız enerjinin parasını alıyor, hem de beceriksizliğinden dolayı dağıtamadığı enerji için "Dağıtım bedeli" adı altında ekstradan para alıyor. Biz saf değiliz. Yüreğin yetiyorsa, Çukurova ilçesinde elektiriği sık sık kes.  Oraya nasıl ki düzenli elektirik veriyorsan bize de faturasını ödediğimiz, dağıtım bedelini zorla aldığın enerji'yi düzenli olarak vermek zorundasın. EnerjiSA'ya yazıklar olsun. Bölgeler arası hizmet ayrımcılığı yapan EnerjiSA'yı kınıyoruz." diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 19:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Enver çekici
Enver çekici - 1 yıl Önce

Tedaşı kınıyorum her arızada düzenli kesintiden bazende kesintiden haberleri olmuyor alt yapı çalışmaları yetersiz trafoların yenilenmesi ve çoğaltılması gerekiyor lütfen sayın yetkililer bedelini fazlasıyla aldığınız hizmeti düzenli olarak yerine getirin lütfen çok mağdur oluyoruz

Seval  Gizir Dinibutün
Seval Gizir Dinibutün - 1 yıl Önce

Elektik her kexildiğinde 186 yi aramaktan yoruldum .Herseferinde şikayet dilekçesi dolduruyorum.Hep bahaneleri var.En son trafo dediler.Değişti yinede kesiliyor.

SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz