banner735

Atanamayan öğretmenler yürüdü

Kamu Emekçileri Konfederasyonu´na (KESK) bağlı Eğitim-Sen´in İstanbul ve Şanlıurfa´da başlayarak 17 Nisan´da Ankara´da mitingle son bulacak \"Atanamayan öğretmenler\" yürüyüşünün Adana ayağı bugün yapıldı.

Atanamayan öğretmenler yürüdü
banner686

Eğitim-Sen tarafından organize edilen 14 Nisan´da İstanbul ile Şanlıurfa merkezli iki koldan Ankara´ya doğru başlayan "Atanamayan öğretmenler" yürüyüşü bugün Adana´da devam etti. Şanlıurfa´dan Ankara´ya yürümeye başlayan öğretmenler bugün Adana Küçüksaat 5 Ocak Meydanı´nda Adanalı öğretmenlerle buluştu. Öğretmenler buradan Seyhan Belediyesi önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüdü.

banner625
Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Serpil Açıl Önel yaptığı açıklamada, 18 yaşında bir çocuğun dershane parasını ödeyemediği için intihar ettiğini, annesinin cezaevine girdiğini, bir öğretmenin KPSS´yi kazanamadığı için intihar ettiğini belirterek, "Bütün bu gelişmelere dikkat çekmek ve KPSS´nin kaldırılması için iki koldan Ankara´ya yürüyoruz. Artık gençlerin önü açılmalı. Öğretmenler atanmalı. KPSS kaldırılmalı" dedi.

Öğretmenler, konuşmanın ardından Tarsus´a hareket etti. Buradan Mersin, Karaman, Ereğli ve Konya´da da basın açıklamaları yapıp 17 Nisan´da Ankara´ya ulaşacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz