Barışık'tan sertifika uyarısı

Adana Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Barışık, tüm esnaf ve sanatkârlar gibi taksici esnafını da kanun gereği zorunlu olan “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimi alarak, sertifika sahibi olmaya çağırdı.

Barışık'tan sertifika uyarısı
banner686

banner625

Oda Başkanı Kazım Barışık, 30 Haziran 2012 tarihinde yürürlüğe giren “İş Sağlığı ve Güvenliği” Kanunu’nun 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren de uygulanmaya başlandığına dikkat çekerek, “Bu nedenle, Risk Analizleri’nin yapılması, iş sahibinin eğitimi ve eğitim sonrası Sertifika verilmesi, çalışma ortamı incelemesi ve raporlanması, acil durum raporu hazırlanması çalışmalarına acilen başlanması gerekmektedir. Esnaflarımız, talepleri halinde  TAFE TR TESK yetkilileri tarafından görevlendirilen uzmanlardan bu hizmeti alabilecektir” dedi.

Barışık, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’na göre, elinde sertifikası olmayan iş sahibine, yasanın çıktığı 01.01.2013 tarihinden itibaren her ay için ve Risk Analiz Raporu, Eğitim ve Sertifikalardan eksik olanların her biri için de 5 bin lira ceza uygulanacağına da dikkat çekerek, “Bu nedenle üyelerimizin mağduriyetlerini önlemek için en kısa sürede  oda başkanlığımıza müracaat ederek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir. Ayrıca, Risk Analiz Raporu, Eğitim ve Sertifika alacak diğer esnaf grupları da, herhangi bir girişimde bulunmadan önce mutlak Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı’nı arayarak bilgilenmeleri menfaatlerine olacaktır.  Aksi durumda, doğacak zararlarından kendileri mesul olacaktır.  Konuyla ilgili,  daha fazla ve ayrıntılı bilgi almak isteyenler Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığı’na doğrudan ya da 322 365 1010 – 13 nolu telefonlarına müracaat edebilirler” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2013, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz