Başkan Karalar, Kütüphane Açtı

Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Süleyman öğretmenin adını yaşatmak için kardeşleri 10 yıl görev yaptığı okulda kütüphane açmak isteyince okul müdürü odasını tahsis etti. Kütüphanenin açılışını ise Başkan Zeydan Karalar yaptı.

Başkan Karalar, Kütüphane Açtı
banner686
Şeyh Cemil Nardalı İlk Okulu'nda görev yaparken geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Süleyman Öğretmenin adı artık 10 yıl görev yaptığı okul içerisinde oluşturulan kütüphanede yaşayacak. Selahattin ve Refik Alsancak kardeşler geçtiğimiz yaz kalp krizi sonucu yaşamını yitiren kardeşleri Süleyman Alsancak'ın ismini ölümsüzleştirmek için kardeşlerinin 10 yıl görev yaptığı Şeyh Cemil Nardalı İlk Okulu'na kütüphane yaptırdı. Kütüphanenin açılışını ise Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar yaptı. Karalar yaptığı açılış konuşmasında kütüphanelerin önemine vurgu yaparak böyle güzel bir işe kalkışan Alsancak kardeşleri tebrik etti.
KÜTÜPHANE YAPILMASI İÇİN MÜDÜR ODASINI VERDİ
Kütüphanenin açılması  için Okul Müdürü Kemal Kara desteklerini esirgemezken, kütüphanenin kurulması için odasını dahi vermekten kaçınmadı. Desteklerinden dolayı Okul Müdürü Kemal Kara'ya teşekkür eden Selahattin Alsancak, "Kardeşimiz Süleyman Alsancak'ın ismini 10 yıl görev yaptığı okulda kütüphane açarak ölümsüzleştirmek istedik. Bu anlamada başta Okul Müdürümüz Kemal Kara olmak üzere bir çok kişiden destek aldık. Okul Müdürümüz Kütüphanenin kurulması için odasını dahi verdi. Yine kitapların temininde Adana dışından desteklerde geldi. İstanbul Başarı Koleji bizleri kardeş okul ilan ederek önemli miktarda kitap katkısında bulundu. Ben buradan Okul Müdürümüz Kemal bey'e ve İstanbul Başarı Koleji başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" fadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 09:26
YORUM EKLE
banner785
SIRADAKİ HABER